13 Yılda geliriniz mi arttı borcunuz mu kalmadı?

CHP Kocaeli Milletvekili ve Milletvekili adayı Haydar Akar önceki gün Derince ve İzmit İlçelerin de ev ziyaretleri yaparak vatandaşlardan 7 Haziran da...

CHP Kocaeli Milletvekili ve Milletvekili adayı Haydar Akar önceki gün Derince ve İzmit İlçelerin de ev ziyaretleri yaparak vatandaşlardan 7 Haziran da sandığa gitmelerini ve CHP’yi desteklemeleri istedi.

 

Akar Derince de evin de ziyaret ettiği 83 yaşındaki Saliha teyzenin “Kılıçdaroğlu’na inanıyorum, torunlarımın geleceği için bu seçim de oyumu kullanacağım” sözlerine keşke tüm vatandaşlarımız tüm partileri sorgulasa projeleri dikkate alarak sandığa gitse diyerek desteğinden dolayı Saliha Teyze’ye teşekkür etti.

 

13 YILDA GELİRİNİZ Mİ ARTTI BORCUNUZ MU KALMADI?

Akar “Eğer insanlarımızın 13 yıl da geliri artmışsa, refah düzeyleri artmışsa, çocuklarının, torunlarının geleceği ile ilgili kuşkuları yoksa eğer kredi kartı borçları yoksa iktidar kim olursa olsun desteklemeli ancak bunlar gerçekleşmediyse mutlaka bu iktidarı sorgulamalı ve gereğini yapmalı” dedi.

Derince de ziyaretlerini sürdüren Akar, Bypass ameliyatı olup evinde istirahat eden Cengiz Enis’e geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra  Derince Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Hayri Celikkol ve Derince Yenikent Muhtarı Asuman Ekerer'i ziyaret  etti.

 

MUHTARLAR HAKLARINA TEKRAR KAVUŞACAK

İktidar olmaları halinde muhtarlar ile ilgili yapacakları projeleri de dile getiren Akar, “Muhtarlarımıza özlük hakkını geri veriyoruz. Eskiden Muhtarlar Cumhurbaşkanlığı’na bağlı hizmet veriyorlardı, şimdi ise Belediye Başkanı’na bağlı. İktidar olmamız halinde muhtarlarımıza eski haklarını geri vermek istiyoruz. İl veya ilçe merkezine uzak mahalle ya da köy muhtarlarının karar defterleri elinden alındı. Biz bu defteri geri vererek muhtarları köy ve mahallelerin sıkıntılarını çözme konusunda rahatlatacağız” dedi.

 

EĞİTİM SİSTEMİ AKP İLE ÇÖKTÜ

Akşam İzmit Yenimahalle de ev ziyaretlerini sürdüren Akar, vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyerek çözümlerine ilişkin CHP’nin projelerini anlattı. Samet ve Gamze Sert çiftinin oğlu Efe Sert’in doğum gününe de katılan Akar 2 yaşına giren Efe’nin pastasını birlikte kesti. Çocukların geleceği için herkesin sorumluluğu bulunduğunu belirten Akar eğitim sistemi katledildi, sınavlar ise aileler ve çocuklar için stres ve yarışa döndü, güvenirliği kalmadı, her yıl yeni bir sistem ve yeni bir hayal kırıklığı artık buna yeter denmeli ve 7 Haziran da denecek dedi.

13 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR