Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde Namlı yeniden başkan seçildi

Kısa bir süre önce göreve gelen Serpil Büşra Namlı’nın başkanlığını yürüttüğü Kent Konseyi Kadın Meclisi genel kurulunda mevcut başkan Serpil Büşra N...

BÜYÜT

Kısa bir süre önce göreve gelen Serpil Büşra Namlı’nın başkanlığını yürüttüğü Kent Konseyi Kadın Meclisi genel kurulunda mevcut başkan Serpil Büşra Namlı güven tazeledi. Saygı duruşu ve okunan İstiklal marşının ardından Kadın Meclisi Genel Kurul Divan’ı oluşturuldu. Kongrenin Divan Başkanlığını Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm yardımcılığını ise Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldırım ve Kadın Meclisi Genel Kurul Üyeleri Ebru Karakuş ile Behiye Çolakoğlu yaptı.


NAMLI HEDEFLERİNİ ANLATTI

Mevcut başkan Serpil Büşra Namlı yaptığı açılış konuşmasında, “Bizler kadınlarımızda kent bilinci oluşturmak, onları kadın sorunları konusunda bilinçlendirip, eğitimli ya da eğitimsiz farklı konumlardaki bütün kadınlarımızı kent konseyi çatısı altında toparlayıp onların kentsel yaşama katılımlarını amaçlamaktayız. Yine kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda bilinç oluşturup kadına yönelik her türlü şiddetle mücadele edip şiddetin bertaraf edilmesinde sadece koruyucu değil, eğitici yöntemlerle de kalıcı sonuçlar almayı hedeflemekteyiz.


TOPLUMSAL BARIŞ

Kentimizde güçsüz grupların toplumsal rollerinin güçlendirilmesi ve sosyal yardımlar ile dayanışmanın artması konusunda Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeyi hedeflemekteyiz. Toplumsal barışın ve huzurun sağlanmasında kadının rolünün büyük olduğu bilinciyle kadınlarımızı sadece aile hayatında değil sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik hayatta da aktif birer birey olmalarını sağlayacağız” dedi.

 

“DESTEK OLACAĞIZ”

Namlı’nın ardından konuşan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ise ülkemizde kadınlarla ilgili sorunların devamlı dile getirildiğini fakat uygulama noktasında ciddi sıkıntıların yaşandığını söyledi. Bunun birçok sebebinin olduğunu belirten Köktürk, Kadın Meclisi’nin konunun ehemmiyetini bilerek duruma katkı sağlamaları gerektiğini ifade etti. Kocaeli Kent Konseyi Yönetimi olarak kadın meclisine destek vermeye devam edeceklerini söyleyen Abdullah Köktürk genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni etti.


“KADINLAR GÖRÜLMÜYOR”

Başkan Köktürk’ün ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol ise “Bir kadın olarak bu kadar kadını bir arada görmekten büyük gurur duyuyorum. Birlikte inşallah güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Kadınlarla ilgili çalışmalarda yer aldığım sırada kadınların görülmediği doğal olarak ta sorunların çözülmediği gördüm. Kadınların sorunlarını çözdüğümüzde toplumumuzdaki çoğu sorunu çözmüş olacağımıza inanıyorum.” Diyerek yeni seçilecek yönetime başarılar diledi.


NAMLI BAŞKAN SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından söz alan divan Başkanı Gültekin Görüm, tek aday Serpil Büşra Namlı’yı ve listesini Genel Kurul Üyelerinin onayına sundu. Açık oylama sonucu Serpil Büşra Namlı Kadın Meclisi başkanı .

 

“TEŞEKKÜR ETTİ”

Seçimin ardından konuşan Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, kendisi ve yönetimine destek veren herkese çok teşekkür ederek, kadınların güçlenmesi için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Yeni yönetimin toplu fotoğraf çekimi ardından genel kurul toplantısı sona erdi.

 

Namlı’nın Yürütme Kurulu Listesi ise şöyle,

1             SERPİL BÜŞRA NAMLI

2             PROF. DR. FAZİLET BURCU CANDAN

3             MERVE IŞILDAR

4             HAYRİYE SÖZER

5             AYŞENUR GÜNDÜZ

6             MERVE ÇALHAN

7             NURHAYAT GÜLDÜREN

8             NESLİHAN SERİM

9             ŞEBNEM SUNGUR

10           HAVVA ŞAHİN

11           SUNA TOSYALI

12           MERYEM ÖZCAN

13           NİHAL ARSLAN

14           MERAL ARSLAN

15           EMİNE ATEŞ

16           AYNUR ALTUN

17           ZAHİDE POLAT

18           SEVGİ YAZICI

19           ELİF TEPE

20           NİHAL KUPŞİ

21           NERGİS AR

22           FATMA TAŞTAN

23           BEYZA SOĞUKPINAR

24           FİLİZ KARAOSMANOĞLU

25           SAFİNAZ GÜLÇEBİ

26           ESİN MAKARACI

27           FATMA ŞAHİN

28           AYŞEN ÇELEBİ DİZDAROĞLU

29           EZGİ KOZA

30           HANİFE ÖZTÜRK

31           SARE TÜRKDOĞDU

32           ŞAFAK YURDAKUL

33           FATOŞ ÖZDEMİR

34           HİLAL UZUNER

35           İPEK SALMAN TAŞKIRAN

36           AYNUR BAYKARA

37           FATMANUR YEŞİLDAL

 

KADIN MECLİSİGENEL KURULUNA KATILANLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen Genel Kurul’a Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreter ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fazilet Burcu Candan,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Şube Müdürü Hayriye Sözer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden psikolog Merve Işıldar, KOSGEB Dış Uzman Danışmanı Ayşenur Gündüz, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı temsilcisi Merve Çalhan, Kocaeli İş Kadınları Derneği Başkanı Nurhayat Güldüren, Ataevler Mahallesi Muhtarı Neslihan Serim, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurul üyeleri katıldı.

22 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

selma - güzellik salonundan kadın meclisi bşk

artık tüm kadınları kendi işyerinde güzelleştirir

işlerinin artacağı kesin

Yanıtla . 0Beğen 22 Temmuz 12:18
04

ahmet - bu kadın ne iş yapıyor.

bilen var mı

kentin tanımadığı nasıl olacak da iş yapacak

belediye sağolsun

Yanıtla . 0Beğen 22 Temmuz 12:18
03

kezban - bu şehirde özgürlük nerede kendi halinizde takılın

daha dün kuruan dernek bşk nurhayat gülderen orada

ne yapmış dernek

Yanıtla . 0Beğen 22 Temmuz 12:18
02

hangi kadın - imam hatibin kadın kolları olmuş sanki

Yanıtla . 0Beğen 22 Temmuz 12:18
01

ilginç - kültür müdürünün ne işi var listede

sivil oluşum mu bu

Yanıtla . 0Beğen 22 Temmuz 12:18
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR