Çınar ağaçları yine kitap açtı

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 3. Kocaeli Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında dün tarihi çınar ağaçlarına 2 bin adet kitap asıldı. Başkan Karao...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 3. Kocaeli Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında dün tarihi çınar ağaçlarına 2 bin adet kitap asıldı. Başkan Karaosmanoğlu, vatandaşlar ile birlikte ağaçlardan kitap topladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı etkinlikleri çerçevesinde dün Yürüyüş Yolu üzerindeki tarihi çınar ağaçlarının dallarına ve gerilen iplere 2 bin adet kitap asıldı. Ağaçlara gece asılan kitapları sabah gören İzmitlilerin baçıları kitapları tek tek incelerken, bazıları ise baktıktan sonra yoluna devam etti. Hem ağaç dallarında hem de ağaçlar arasına gerilen iplere değişik yayınevi ve yazarlara ait 2 bin civarında kitap poşetlere konularak asıldı. Özellikle okula giden öğrenciler kitaplara büyük ilgi gösterdi.

ONUR KONUKLARI
315 yayınevi ve 400’e yakın yazarın katılacağı fuar, 22 Mayıs'a kadar 10.30 ile 21.00 saatleri arasında açık kalacak. Ana teması ‘Korsana Hayır’ olan fuarda pek çok konuda yüzlerce etkinliğe ev sahipliği yapılacak. Açılışın onur konukları araştırmacı yazar Şakir Balki gazeteci yazar Ahmet Nezih Galitekin ve ünlü sanatçı Nilüfer olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada, “Bütün vatandaşlarımızı kitap fuarına bekliyoruz. Dünyanın en zengin ve en renkli kitap fuarı yapılacak” diye konuştu.

HERKESİ BEKLİYORUZ
Başkan Karaosmanoğlu, “Belediye olarak fuara büyük önem veriyoruz. Bizim yolumuzu aydınlatan, bizlere ufuk açan kitaplardır. Gelişmenin, kalkınmanın yolu kitaplardan geçer. Korsan kitaplara karşıyız. Emeğe saygı duymak, yazara saygı duymak gerekiyor. Zeka ürünü olan kitabın korsanına izin vermemeliyiz. Herkesi kitap fuarına bekliyoruz. Her düşünceden yayın evleri fuarda olacaktır. Ağaçlardan kitaplar toplandı. Vatandaşlarımızın dikkatini çekmek için yapılmış bir çalışmadır” ifadelerini kullandı.

13 Mayıs 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR