Konservatuvar Yaz Kursları başlıyor

        Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da konservatuvar sınavlarına hazırlık anlamı taşıyan yaz kursları açtı. Kurslar, Konservatuvar’ın Türk S...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da konservatuvar sınavlarına hazırlık anlamı taşıyan yaz kursları açtı. Kurslar, Konservatuvar’ın Türk Sanat, Türk Halk, Batı Müziği, Güzel Sanatlar, Geleneksel Sanatlar, Bale, Dini Musiki ve Halk Oyunları Bölümleri’nin ilgili branşlarında açılacak. Bu yıl bu bölümlere Tiyatro Bölümü de eklenecek. Söz konusu bölümlerin ilgili yaş aralıklarında ve 34 ayrı branşında açılacak olan Yaz kursları iki kurdan oluşacak.

 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Yaz kursları için başvuru süresi başladı. Birinci kurun son başvuru tarihi 30 Haziran Pazartesi günü dolacak. İkinci kurun son başvuru tarihi ise Ağustos olarak belirlendi.

 

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN

Yaz kurslarından yararlanmak isteyenler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden başvuru yapabilecek. “Konservatuvar Yaz Okulu Kayıtlar Başlıyor” bölümünü tıklayan vatandaşlar buradan “2014 Yaz Okulu ve Konservatuvar Giriş Sınavına Hazırlık Kursu Başvuru Sayfası”na ulaşacak. İlgili bölümlerin doldurulmasından ardından başvuru belgesinin çıktısı alınacak ve başvuru belgesi iki fotoğrafla birlikte belirtilen kurun başlangıç tarihinde merkezlere teslim edilecek.

 

BAŞVURU MERKEZLERİ

Güzel Sanatlar Bölümü içinde “Çocuk Resim, yetişkin resim, seramik, çini ve heykel branşları yer alacak. Bu kurun derslerine katılmak isteyenler internet üzerinden elde ettikleri başvuru formlarıyla kurun başlangıç tarihinde İzmit Anıtpark içindeki Güzel Sanatlar Eğitimi Merkezi’ne gelecek.

 

GELENEKSEL SANATLAR, SEKA’YA

Ebru, hat, tezhip, minyatür ve kat’ı branşlarını içeren Geleneksel Sanatlar Bölümü’nün kurs başvuru ise yine kur tarihinin başlangıç gününde Sekapark içindeki Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Evi’ne yapılacak.

 

BALE SDKM’YE, HALK OYUNLARI VİNSAN’A

Bale Bölümü için başvuruları Yahya Kaptan’daki SDKM’ye; Halk Oyunları’nın başvurusu ise Eski Gölcük Yolu üzerindeki Vinsan Tesisleri’ne yapılacak.

 

MÜZİK BÖLÜMLERİ’NİN ADRESİ

Konservatuvarın, Batı, Türk Halk, Türk Sanat, Dini Musiki ve Tiyatro bölümlerinin başvuruları da Büyükşehir Belediyesi’nin Fuar içindeki Konservatuvar Şube Müdürlüğü’ne yapılacak. Vatandaşlar ayrıca Konservatuvar Yaz Kursları ile ilgili detaylı bilgiyi Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’nün 322 18 74 nolu telefonundan öğrenebilecek.

 

DERSLERİN BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Birinci kurun dersleri 7 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ve 8 Ağustos Cuma günü sona erecek. İkinci kurun dersleri ise 11 Ağustos - 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

BRANŞLARIN YAŞ ARALIKLARI

Yaz Okulları çerçevesinde açılan bölümlerin branşları için belirlenen yaş aralıkları ise şöyle:

 

BATI MÜZİĞİ:

Ses Eğitimi 18 – 28 yaş

Piyano 7 – 9 yaş

Elektro Gitar 9 – 17 yaş

Bas Gitar 17 – 29 yaş

Klasik Gitar 9 – 13 yaş

Keman 7 – 13 yaş

Bateri 14 – 18 yaş

Klarnet 9 – 21 yaş

Çello 12 – 35 yaş

Yan Flüt 9 – 14 yaş

TÜRK SANAT MÜZİĞİ:

Ses Eğitimi 18 – 30 yaş

Keman 11 – 50 yaş

Ud 11 – 50 yaş

Tanbur 11 – 50 yaş

Ney 11 – 50 yaş

Kanun 11 – 50 yaş

Klasik Kemençe 15 – 50 yaş

TÜRK HALK MÜZİĞİ:

Ses Eğitimi 18 – 25 yaş

Bağlama 10 – 25 yaş

Karadeniz Kemençe 12 – 35 yaş

BALE: 5 – 7 yaş

HALK OYUNLARI: 7 – 14 yaş

DİNİ MUSİKİ: 15 – 30 yaş

TİYATRO: 18 – 55 yaş

GÜZEL SANATLAR:  

Çocuk Resim 7 – 14 yaş

Yetişkin Resim 15 - 55 yaş

Ebru 17 – 55 yaş

Hat 17 – 55 yaş

Tezhip 17 – 55 yaş

Çini 17 – 55 yaş

Heykel 17 – 55 yaş

Seramik 17 – 55 yaş

Kat’ı 17 – 55 yaş

Minyatür 17 – 55 yaş

18 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR