Burak Pehlivan davasında tutanak krizi

Olayda kullanılan kanlı bıçağın görüntülerinin tutanaklara geçmediği söylenirken bir sonraki duruşma 12 Ağustos’a ertelendi. İzmit Gültepe Mahallesi...

Olayda kullanılan kanlı bıçağın görüntülerinin tutanaklara geçmediği söylenirken bir sonraki duruşma 12 Ağustos’a ertelendi.

İzmit Gültepe Mahallesi’nde 21 Mart tarihinde meydana gelen olayda Uğur Özelçi, Erkan Avcı ve Burak Pehlivan arasında çıkan tartışmada Pehlivan ilk önce kolundan bıçaklanmış, kaçmaya çalışırken mahalledeki Göksu Büfe’nin içerisinde Uğur Özelçi tarafından boğazı kesilerek katledilmişti. Olayın ardından sanık Uğur Özelçi tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, olaya karışan diğer sanık Erkan Avcı ise serbest bırakılmıştı. 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ikinci duruşması gerçekleştirildi. Duruşmada davacı taraf avukatı İsmail Erkan suç aleti bıçak üzerinde bulunan kanın çekilen fotoğraflarının tutanaklara geçmediğini söyledi.


YAKINLARI KATILDI

Duruşmaya tutuklu sanık Uğur Özelçi, vekili Av. Hüseyin Acurman, sanık Erkan Avcı, vekili Av. Funda Eken, davacı maktul Burak Pehlivan’ın babası Abüdder Pehlivan, annesi Nuray Pehlivan, vekilleri Av. İsmail Erkan ve tarafların yakınları katıldı. Geçen duruşmada olduğu gibi bu duruşmada da tanık ifadeleri alındı. Mahkemede davalı tarafın tanıkları katledilen üniversite öğrencisi Burak Pehlivan’ın uyuşturucu kullandığını iddia ederken cinayeti işleyen Uğur Özelçi’nin ise serseri olmadığı yönünde iddialarda bulunuldu.


TANIKLAR SIRAYLA DİNLENDİ

Davalı tarafın tanıklarının ardından davacı tarafın tanıkları salona alındı. Tanık ifadelerinin ardından söz alan davacı tarafın avukatı İsmail Erkan, olay anında çekilen görüntüleri ve fotoğrafları mahkemeye sundu. Fotoğraflarda Burak’ın elinde bıçağın olmadığını gösteren Erkan, geçen duruşmada arbede sırasında kendisinin maktul tarafından bıçaklandığını ve üzerindeki kıyafetin parçalandığını söyleyen Uğur Özelçi’nin ifadesine karşılık olay sonrasında çekilen fotoğraflarında kendisinin üzerindeki kıyafetlerde yırtık olmadığını gösterdi.

 

KANLI BIÇAĞIN FOTOĞRAFI SUNULDU

Suç aleti olarak kullanılan bıçağın kan içindeki fotoğrafını mahkeme heyetine sunan Erkan, “Bıçak bu halde olmasına karşın tutanaklarda kanla ilgili hiçbir şeyden bahsedilmemiştir. Olay yerinde yapılan soruşturmada delillerin iyi toplanılmadığı ortadadır ve eksiklikler çoktur” dedi. Av. Erkan ise tanık ifadelerini kabul etmeyerek sanık Erkan Avcı’nın tutuklanmasını talep etti.


MÜTALAA VERİLMESİ BEKLENİYOR

Sanık avukatı Hüseyin Acurman, “Tanık ifadelerini kabul etmiyoruz. Orada bıçaktaki kanın kime ait olduğu ortaya çıkarılsın. Eğer orada Uğur’un kanı da varsa o da bu olayda yaralanmış demektir” dedi. Tarafları dinleyen mahkeme heyeti davacı taraf avukatının Erkan Avcı hakkındaki tutuklama talebini reddederek, olaydaki kamera kayıtlarının sorulmasına, sanıkların başka suçlar işleyip işlemediğinin araştırılmasına, sanık Uğur Özelçi’nin tutuklu yargılanmasının devamına karar vererek duruşmayı 12 Ağustos tarihine erteledi. Gelecek duruşmada Cumhuriyet Savcısı’nın mütalaa vermesi bekleniyor. Hilal GÜDÜCÜ

18 Haziran 2015 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR