Çölaşan: Torba Yasa cemaatleşme yoludur

KSMMMO’da düzenlenen panelde konuşan ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Torba Yasa’nın cemaatlerin önünü açtığını söyleyerek, hak gasplarına değindi.AD...

BÜYÜT

KSMMMO’da düzenlenen panelde konuşan ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Torba Yasa’nın cemaatlerin önünü açtığını söyleyerek, hak gasplarına değindi.

ADD Genel Merkez ve Kocaeli Şubesi, “Bağımsızlık ve Toplumsal Eşitlik İçin Emek ve Emek Örgütlenmesi” konulu bir sempozyum düzenlendi. KSMMMO Konferans Salonu’nda düzenlenen sempozyumda DİSK eski Genel Sekreteri Mehmet Atay, Av. Murat Özveri, A.Ü. SBF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seyhan Erdoğdu ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu işsizlik, güvencesiz istihdam ve çalışma koşulları konusunda konuşmalar yaptı. Düzenlenen etkinliğe ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Eski Genel Başkanı Ertuğrul Kazancı, ADD Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter, CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, Ulusal Parti Yöneticileri, Baro eski Başkanı Cumhur Arıkan, TGB Genel Başkanı İlker Yücel ve çok sayıda konuk katıldı.

GÜVENCESİZ ÇALIŞMA
Panelde konuklara seslenen Çölaşan, Torba Yasa’yla ilgili olarak “ADD olarak halkımıza gerçekleri anlatmak ile yükümlüyüz. Torba Yasa işçi emekçilerin sorununu çözmüyor. Bu yasa olumlu gibi aksedildi ama aslı öyle çıkmadı. 3 milyon memurun 3’te 2’sini sözleşmeli hala getiriyor, memurların terfi olma hayalleri rüya oluyor. İşçi ve memurların yasayla iş güvenceleri ortadan kaldırılıyor” ifadelerini kullandı. Çölaşan, Torba Yasa’yla ilgili cemaatlere gönderme yaparak, şunları söyledi “Kadınlar evde evlilik programları ile ülke gelişimine duyarsız bırakılıyor. Programlar ile insanlar piyon yapılıyor. Aldanmayın ve yenilmeyin. TV’ler özel provokasyonlar yapıyor. Medya dış dünya ve komşu ülkelerdeki gelişmeleri tam aktarmıyor. İnsanları bilinçli olarak bilgisiz bırakıyor.

DİN ÜZERİNDEN SİYA
2002 yılında acil bir seçim oldu ve sömürgecilik bu yıllardan sonra hızla arttı. 80 yılda yaptığımız dış borç son 8 yılda on kat artırıldı. İktidar rakamlarla yalan söylüyor ve kadrolaşmaya devam ediyor. Yargıtay, Danıştay siyasallaştırıldı. Dine dayalı siyaset Anayasa’ya aykırı ve hainliktir. Din üzerinden siyaset yapılamaz. Emperyalizm istediğini aldı, borçlandırdı, özelleştirdi, işsiz bıraktırdı, böldü-parçaladı ve şimdi yönetiyor. Torba Yasa ile cemaatleşme yolu açılmıştır. İnsanlara doğru oy vermeleri yönünde bilgilendirmeliyiz, gerçekleri anlatmalıyız. Biz bunu yapıyoruz” şeklinde konuştu.

27 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR