İl Genel Meclisi’nde demagoji tartışması

İl Genel Meclis toplantısında İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç ile CHP’li meclis üyesi Mehmet Kaçar arasında demagoji tartışması yaşandı.İl Genel M...

BÜYÜT

İl Genel Meclis toplantısında İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç ile CHP’li meclis üyesi Mehmet Kaçar arasında demagoji tartışması yaşandı.

İl Genel Meclisi toplantısı dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı öncesinde CHP’li Mehmet Kaçar tarafından gündeme getirilen Dilovası Çolakoğlu tarafından çevreye bırakılan demir tozları hakkında İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç tarafından meclis üyelerine bilgi verildi. Kılıç, “Yapılan araştırma ile valilik tarafından konunun bilindiğini öğrendim. Çevreye tehlikeli olup olmadığı yönünde yapılan araştırmanın sonucu gönderildi” derken, Kaçar “Bu duruma dur demek gerekiyor. Orada çevre katliamı yaşanmaktadır. Buna duyarsız kalınamaz” karşılığını verdi.

BİLİM ADAMI GELSİN
Basın mensuplarının Mehmet Kaçar’ın sözlerine ilgi göstermesi sonrasında Başkan Kılıç, “Demagoji ve şov yapmadan açıklama yapmanız daha uygun olacaktır” sözleri sonrasında mecliste kısa süreli gerilim yaşandı. POSCO konusunda CHP’li il genel meclis üyesi Ahmet Uzun “Buraya basın mensupları gelerek düşüncelerini açıklamışlardır. Bir de bilim adamlarının gelerek bilgi vermesi gerekiyor. Bu yönde çalışma yapılmalıdır” dedi. İl Genel Meclis Başkanı Kılıç, “POSCO’ya gidip de inceleme yapmış bilim adamları varsa bu yönde araştırma yaparak meclise davet ederiz” karşılığını verdi.

9135 ESER VAR
İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan tarafından meclis üyelerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi veri. Zamburkan, “Kentimizde turizm gelişmeleri için herkesin hazırlıklı olması ve istemesi gerekiyor. Kültür tepesi projesinin çalışmaları devam etmektedir. Kentimizde 9135 eser bulunmaktadır. Sorumluluğumuzun farkındayız elimizden geldiği ve imkanlarımız dahilinde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

08 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR