Şehit çocuklarına alışveriş bedava

Körfez ilçe Yarımca mevkiinde, Mimar Sinan Mahallesi Menderes Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve genç girişimci iş kadını Şengül Yurt’un işlettiği...

Körfez ilçe Yarımca mevkiinde, Mimar Sinan Mahallesi Menderes Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve genç girişimci iş kadını Şengül Yurt’un işlettiği Yurt Market’te yeni bir kampanya başlatıldı. Buna göre marketten alışveriş yapan şehit çocuklarına her şey bedava olacak.

 

ÖRNEK BİR DAVRANIŞ

Daha önce bir günlük cirosunu Bayırbucak Türkmenleri’ne bağışlayan, çocuklara yönelik ‘getir karneni al kitap hediyeni’ adı ile çeşitli teşvik amaçlı kampanyalar yapan Şengül Yurt, bu kez yine anlamlı bir çalışma ile gündeme geldi. Yurt Market’in sahibi Yurt, örnek bir davranışa imza atarak, şehit çocuklarının marketten yapacağı alışverişlerden ücret almayacağını duyurdu.

 

“HAKLARI ÖDENMEZ”

“Şehitlerimiz bizim için bedenini verdi, biz çocuklarına alışverişi bedava sağlamışız çok mu?” diyerek kampanya sebebini açıklayan Şengül Yurt, “Onların canlarını seve seve vatanları için feda etmeleri karşısında ne yaparsak yapalım şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz” dedi. Yurt, şöyle konuştu:

 

“BEDELİNİ BABALARI ÖDEDİ”

“Bu şehit çocuklarının yapacağı her türlü masrafın bedeli, babaları tarafından ödenmiştir. Onlara sahip çıkmak, kendini Türk kabul eden herkesin vazifesidir. Şehitlerimiz canlarını vermeseydi, bu aziz vatanda bu gün rahat bir şekilde yaşayabilir miydik? Bu nedenle biz de üzerimize düşeni yapmak istedik. Şehit ailelerinin çocukları iş yerimizden ne alırlarsa alsınlar her aldıkları şey ücretsiz olacaktır” dedi.

05 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR