Özdağ’dan ‘OTB’ önerisi

        Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından; kent planlama, mimarlık, tasarım konularında yeni kulvarlar ortaya çıkarmak, bu...

 

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından; kent planlama, mimarlık, tasarım konularında yeni kulvarlar ortaya çıkarmak, bu alanlarda uluslararası akademik paylaşım ortamı sağlamak amacıyla düzenlediği 1. Uluslararası Kentsel Planlama- Mimarlık- Tasarım Kongresi (UPAD 2014), 8-11 Mayıs tarihleri arasında Başiskele Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleştirildi.

 

ZACHARIADOU YÖNETTİ

8 Mayıs’taki törenle açılışı yapılan kongreye konuşmacı olarak Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ da katıldı. 10 Mayıs’taki programa Derby Üniversitesi’nden Aikaterini Zachariadou başkanlık etti. Panele ayrıca Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin, Kent Konut Proje Sorumlusu Mithat Bora Bulut, Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Gökhan Bozkurt ve Edge Hill Üniversitesi’nden Dr. Taslim Shakur da vardı.

 

DÖNÜŞÜMDE KRİTİK SORUN

Kocaeli’nin her yıl 40 bine yakın göç aldığını ve buna karşılık her yıl 10 bin konut ihtiyacının doğduğunu söyleyen Özdağ, “Ticaret erbabının dönüşüm gerçekleştirildikten sonra yeni alanlarda yer alıp almayacağı kritik bir sorun olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

 

ORGANİZE TİCARET BÖLGESİ

Kentte organize ticaret bölgelerinin oluşturulması gerektiğini dile getiren Özdağ, “Ticaret erbabının mağduriyeti bu şekilde önlenebilir. Kentsel dönüşümün her sürecinde tüm paydaşların katılımına açık, şeffaf bir yönetim modeli uygulanmalı. Kentsel dönüşüm faydalı sonuçlar getirecektir. Ticaret erbabına da önemli katkılar sunacaktır. KOTO olarak süreci yakından takip edeceğiz” dedi.

12 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR