Başkan Ellibeş, kabotaj bayramını kutladı

Ellibeş “1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türkiye, kendi karasularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan etti” dedi.   Belediye Ba...

BÜYÜT

Ellibeş “1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türkiye, kendi karasularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan etti” dedi.

 

Belediye Başkanı Ellibeş, “Bu kanunla birlikte hızla gelişmeye başlayan uluslar arası rekabete açık denizcilik sektörümüzün, güçlenen altyapısıyla, modern tersaneleriyle, büyüyen deniz ticaret filosuyla, ülke ekonomisine katkısı her geçen gün artmaktadır.

Köklü bir geleneği olan denizciliğimizin daha da gelişmesi için, denizlerimizden sağlanan imkânların artırılması, kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve en etkin şekilde kullanılması ülkemizin öncelikleri arasındadır. Üç tarafı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip olan ülkemizin jeopolitik açıdan büyük önem arz eden bu konumunu şüphesiz denizciliğimiz açısından da en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Denizciliği Türk'ün milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız, diyerek her alanda olduğu gibi denizcilik alanında da bize yol gösteren Ulu Önder Atatürk'ün direktifleri ile Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 89. yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

30 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR