Başar’dan çılgın proje!

        CHP Körfez Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Reşat Başar, 200 üyesi bulunan Yarımca Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile 95 üyesi bulunan Yarımca...

BÜYÜT

 

 

 

 

CHP Körfez Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Reşat Başar, 200 üyesi bulunan Yarımca Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile 95 üyesi bulunan Yarımca Motorlu Taşıyıcılar SS75 Nolu Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatiflerin üyelerinin sorunlarını dinleyen Başar, hazırladıkları projelerle taşımacılık esnafının işini kolaylaştıracaklarını söyledi.

 

TAŞIMACILAR DERTLİ

Kooperatif başkanları Veysel Şenol ile Ercan Ayvaz ile görüşen Başar, onların hem sorunlarını dinledi hem de kendi projeleri hakkında bilgiler verdi. Başkanlar, lojistik firmalar nedeniyle haksız rekabetin yaşandığını ve maliyetlerin yüksek olduğunu ve D-100 bağlantı kavşağının olmadığını söyledi. Otoparkın konusunun büyük başlı başına sorun olduğunu belirten başkanlar, kamyonları zorunlu olarak sokak aralarından çektiklerini ve bu yüzden ceza aldıklarını da sözlerine ekledi.

 

İSTENİRSE ÇÖZÜLÜR

CHP’li Reşat Başar ise taşımacılık işi yapanların genel olarak aynı sorunları kendilerine ilettiğini dile getirdi. Bu konuda çözüm yollarını mutlaka bulacaklarını söyleyen Başar, “Proje bazlı olarak çalışma yaparsanız, daha doğrusu çözüm üretmek isterseniz üstesinden gelinemeyecek problem yoktur” dedi.

 

ULAŞIM PROJELERİ GELİYOR

İlçeye yönelik genel projeleri hakkında da bir sunum yapan Başar, şöyle konuştu: “Güvenli, hızlı ve ucuz kent içi ulaşım sistemleri geliştireceğiz. Projelerimizle sizlerin de sorunlarınız çözülecek. İlçemize bir otogar yapılacak. Herkesin kullanımına açık bisiklet istasyonları kurulacak. Körfez ilçemizin otopark, kamyon ve TIR parkı sorunları çözülecek” dedi.

 

İŞTE ÇILGIN PROJE!

Konuşmasının sonunda büyük projesini de anlatan Başar ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Karayolları ve Büyükşehir işbirliği ile D-100, Kirazlıyalı-Kaşkaldere arasında yer altı tüneli haline getirilecek. Ulaştırma Bakanlığı ve Büyükşehir işbirliği ile deniz ulaşımına entegre hafif raylı sistem ve teleferik ulaşımı projeleri yapılacak. İnsan odaklı Ulaşım Master Planı yapılacak ve altyapı güçlendirilecek. Araç Muayene İstasyonu Körfez’de de hizmet verecek.”

 

27 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR