Katil kocanın duruşmasında ifadeler çelişti

Geçtiğimiz Mayıs ayının 26’sında İzmit Zabıtan Mahallesi’nde meydana gelen olayda Mehmet Gönültaş (23) bir iki yıllık eşi Neslihan Aşıklar Gönültaş’ı...

Geçtiğimiz Mayıs ayının 26’sında İzmit Zabıtan Mahallesi’nde meydana gelen olayda Mehmet Gönültaş (23) bir iki yıllık eşi Neslihan Aşıklar Gönültaş’ı kurşun yağmuruna tutarak katletmişti. Olayın ardından 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın görülmesine devam edildi. Tanıkların ifadesinin birbiriyle çelişiyor olması nedeniyle mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı 4 Kasım tarihine erteledi.

 

“KIZIM SÜREKLİ ŞİDDET GÖRÜYORDU”

Davanın ikinci celsesine Neslihan Aşıklar Gönültaş’ın annesi Sibel Dönmez ve vekili Av. Emrah Alper Bozatlı, davalı taraftan tutuklu sanık Mehmet Gönütaş, vekili Av. Volkan Kılıç, sanık yakınları ve katledilen genç kadının yakınları katılım gösterdi. Duruşmada ilk olarak Sibel Dönmez konuştu. Acılı anne, “Kızımın öldürülmesine tanıklık etmedim. Ancak önceden olanları biliyorum. Sanık sürekli kendisini jiletliyordu. Benim kızıma da sürekli şiddet uyguluyordu. Benim yanımda da çok kavga ettiler. Bir keresinde benim yanımdayken kızımın kafasına telefonu fırlatmıştı” dedi.


“ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ”

İfadesine devam eden anne, “Daha öneki kavgalarından birinde beni aradı ve ‘Çocuğu gelip alın bunu öldüreceğim’ sözleriyle Neslihan’ı öldüreceğini bana söyledi. Olay günü de torunumu Muş’a kaçırdılar zaten. Kızım sanığı kesinlikle aldatmadı. Oğuz adında biriyle görüştüğünü de bilmiyorum. Kızımın evinden erkek sesleri geldiğini söyleyenler olmuş. Bu doğrudur çünkü kızım evlendiği günden bu yana sanığın erkek kardeşleri hep evdeydi. Kızım bana bir kez bile tek başına gelmemiştir. Sanığın kardeşleri yalnız bırakmıyordu, bana gelirken bile yanındaydılar” ifadelerini kullandı.


“İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMİŞ”

Olaydan bir gün önce kızıyla yaptığı telefon görüşmesini anlatan anne, “Olaydan önceki gün kızım beni aradığında hap içerek intihara teşebbüs ettiğini anlattı. Eşi olan sanık da kızımı hastaneye götürmek yerine ağabeyini aramış. Kızım sanığın ağabeyiyle olan konuşmasını duyduğunu ve ağabeyinin ‘Ölmedi mi’ diye sorduğunu söyledi. Görüşmelerimizin hepsinin kayıtları var. İncelenebilir” şeklinde ifade verdi.


“5-6 EL SİLAH SESİ GELDİ”

Neslihan’ın babaannesinin ablası Perihan Aşıklar da tanık olarak dinlendi. Cinayet anını anlatan tanık, “Mehmet olay günü anahtarı bırakmak için eve geleceğini söyledi. Geldiğinde elinde montu vardı. Neslihan’la ikisi yatak odasında konuşuyorlardı. Sonra bir ses duydum kapıyı kilitleme sesi gibiydi ama o sırada kurşunları silaha veriyormuş. Sonra Neslihan ‘Babaanne’ diye bağırdı. Kardeşim de Mehmet’in önüne geçti. Mehmet sonra kardeşimi ittirerek yere düşürdü. Neslihan bu sırada salona koştu. Neslihan’ın arkasından gitti. Salondan 5 – 6 el silah sesi geldi. Sonra da sanık koşarak evden gitti” dedi.

 

“KOMŞULAR ŞİKAYETTE BULUNDU”

Maktüle ile sanığın alt kat komşuları Gökhan Moğoltay, “Neslihan’ın balkonda telefonda konuştuğunu duyuyorduk. Apartmanda Neslihan’ın eşini aldattığı söyleniyordu. Ben evden erken çıkıp geç geldiğim için sanığın kardeşlerinin veya erkeklerin eve girip çıktığını görmedim” ifadelerini kullandı. Apartman yöneticisi Mehmet Şentürk ise “Apartman sakinleri evden gece gündüz erkek seslerinin geldiğini ve rahatsız olduklarını söylediler. Ben de Mehmet’le merdivende karşılaştığım bir gün ona bu şikayetleri ilettim. Kendisi de erkek kardeşlerinin eve gelip gittiğini ve oğlunun çok ses yaptığını söyledi” dedi.


TUTUKLULUK HALİNE DEVAM

Apartmandaki komşuların ardından sanığın erkek kardeşleri tanık olarak dinlendi. Tanıkların dinlenmesinin ardından davacı tarafın avukatı, sanık tarafının ifadelerini kabul etmediğini söyledi ve olayda adı geçen evdeki polis memurlarından Neslihan’la konuşanın ve bir diğerinin ifadesinin alınmasını talep etti. Mahkeme heyeti, olaydan iki gün önce sanık ile maktülenin evine giden polis memurlarından ikisinin ifadelerinin alınması için zorla getirilmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı  4 Kasım tarihine erteledi. Hilal GÜDÜCÜ

14 Ekim 2015 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR