Park yasağı nedeniyle açlık grevine başladı

İzmit Cumhuriyet Caddesi’ne getirilen park yasağına tepki gösteren Zeki Aydın isimli esnaf, açlık grevine başladıİzmit’teki bazı cadde ve sokaklarda u...

BÜYÜT

İzmit Cumhuriyet Caddesi’ne getirilen park yasağına tepki gösteren Zeki Aydın isimli esnaf, açlık grevine başladı

İzmit’teki bazı cadde ve sokaklarda uygulanan park yasağı nedeniyle otomobilini iş yerinin önüne park edemediğini öne süren esnaf, uygulamayı protesto etmek için oğlu ve bir çalışanıyla birlikte açlık grevi başlattı. Cumhuriyet Caddesi'ndeki iş yerinin önüne “Burada açlık grevi var” ve “Açlık grevi dolayısıyla müşteri kabul edemiyoruz” yazılı pankartlar asan Zeki Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 yıldır oto kiralama işi yaptığını, son 1 yıldır da Cumhuriyet Caddesi'ndeki ofisinden işlerini yürüttüğünü söyledi.

İŞLERİM AZALDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce 26 Aralık'tan itibaren İzmit'te Cumhuriyet Caddesi'nin de aralarında bulunduğu bazı cadde ve sokaklarda araç parkını yasaklandığını vurgulayan Aydın, uygulama nedeniyle iş yerinin önündeki otomobilleri zorunlu olarak kaldırdığını ifade etti. Otomobilleri kaldırınca da işlerinin azaldığını öne süren Aydın, uygulamayı protesto etmek için oğlu Gökhan ve çalışanı Faruk Çelebi ile birlikte açlık grevi başlattıklarını belirtti. Yasal olmayan bir çözümden yana olmadığını belirten Aydın, kiralık araçları teşhir edebilmek amacıyla bir araçlık yer istediğini ancak talebinin olumlu karşılanmadığını anlattı.

KENDİMİZİ YAKARIZ
“Taksicilere ve galericilere yapıldığı gibi, bize de teşhir amacıyla tek araçlık bir yer gösterilmesini istiyoruz” diyen Aydın, “Ancak bu yapılmıyor. Biz de durumu protesto etmek için açlık grevine başladık. Susuz ve katıksız devam edecek. Bizim sorunumuz çözülünceye kadar grev devam edecek. Kapımızı içerden kilitliyoruz, basın ve destek olanlar dışında kimseyi içeri almıyoruz. Herhangi bir müdahale olursa da kendimizi yakacağız” dedi. Aydın, kendilerine otomobillerini park edecekleri bir yer gösterilene kadar açlık grevini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

30 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR