Bakan Ergün listeyi beğendi

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 12 Haziran genel seçimleri öncesinde hazırlanan milletvekili listesini beğendiğini, kısa bir zaman içinde il ve...

BÜYÜT

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 12 Haziran genel seçimleri öncesinde hazırlanan milletvekili listesini beğendiğini, kısa bir zaman içinde il ve ilçelere seçim hedeflerinin açıklanacağını söyledi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı ve AKP Kocaeli Milletvekili Nihat Ergün, Ankara 1. Bölge 6. sıra milletvekili adayı Yalçın Akdoğan ile birlikte İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Bakan Ergün basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Ergün, “Kocaeli'de 6 milletvekilinden 4'ü listede, geçen seçimde de 6 milletvekilinden 5'i listedeydi, Vecdi Bey İzmir'den aday olmuştu. Diğer arkadaşlarımız, hem kamuoyunun, hem de teşkilatlarımızın yakından tanıdığı isimlerdir. Zeki Aygün, il başkanlığımızı, İlyas Şeker, uzun yıllar Kocaeli'de yerel siyasette görev yapmış arkadaşımız. Mehmet Ali Okur uzun yıllar Gebze'de ilçe başkanlığı yaptı. Tanınmayan, bilinmeyen bir sima yok. Arkadaşlarımız son derece nitelikli” dedi.

PEPE VE AYAR TECRÜBELİ
Seçimler belirli bir değişimi de zorunlu kılıyor diyen Ergün, “Değişim bazı yerlerde daha hızlı, bazı yerlerde biraz daha kademeli oluyor. Kocaeli'de de kademeli bir değişimin yaşandığı süreç gerçekleşti. Osman Pepe bakanımız Kocaeli'de uzun dönem siyaset yapan, 4 dönem milletvekilliği, bakanlık yapan, son derece güzel hizmetleri olan ağabeyimiz, arkadaşımız. Birikiminden bundan sonraki süreçte, bu dönem milletvekili olmayacak, ama siyasi birikiminden faydalanmaya devam edeceğiz. Eyüp Ayar da AKP'nin kuruluş sürecinden beri aktif çalışan, son derece dürüst arkadaşımız. Yola tüm arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Partimizin tüzüğündeki kurallar işlediğinde benim gibi bazı arkadaşlar bu dönem son defa milletvekilliğine aday olabilecekler. Ama nöbeti arkadaşlarımıza devrettiğimizde biz lojistik destek vereceğiz, başka siyasi çalışmalarda bulunacağız. Önemli olan bir siyasi organizasyonun bütün olarak başarı elde etmesidir. O başarıyı, her seçimde olduğu gibi bu seçimde de el birliğiyle çalışarak elde edeceğiz” dedi.

İYİ NİYETLİ LİSTE
Bakan Ergün, “Türkiye genelinde son derece değişime açık ve kucaklayıcı listeler oluştu. Arkadaşlar çok çalıştı. Listeler oluşurken teşkilatlarda önemli müzakereler, yoklamalar yapıldı. Yüz yüze görüşmelerden sonra ara komisyonlarda tekrar değerlendirildi. Kamuoyu araştırmalarına bakıldı. İhtiyaçlarımız dikkate alındı, önümüzdeki dönemde partinin, hükümetin, parlamentonun ihtiyaçları var, yurt içinde, yurt dışında değişik görevlere getirilecek arkadaşların yapıları, tüm bunlar üst kurulda dikkate alındı. Başbakanımız başkanlığında bir hafta aralıksız çalışma yapıldı. İhtiyaçları karşılamaya dönük listeler oluşturuldu. Türkiye'nin önümüzdeki dönemde, 2023 vizyonuna uygun çalışmaları gerçekleştirecek yapıda, parlamentoda, komisyonlarda yapılacak görevler var, tüm bu ihtiyaçları dikkate alan bir çalışma gerçekleştirildi. İyi niyetle yapılan bir çalışma, inşallah en başarılı tabloyu bu seçimle birlikte göreceğiz” açıklamasında bulundu.

CHP'DEKİ İSTİFALAR
CHP’deki istifalarla ilgili görüş belirten Ergün, “Bunlar ilk etapta duygusal tepkiler olarak karşılanabilir. Her parti karşılaşabilir, ama duygusal tepki vermeye gerek yok. Yöntem belli, yönteme itirazınız yoksa, sonucuna da itirazınızın olmaması gerekir. Yönteme itirazınız yok, sonuca itirazınız var. Böyle olmaz” dedi. Ergün’e seçim tahmini sorulması üzerine, “Milletvekili sayısıyla ilgili her hangi bir tahminimiz yok. Ama yakında, 12 ilçemiz ve ilimize hedef vereceğiz. Kocaeli'de kaç oy alacağız, bu oyların ilçelere göre dağılımı ne olacak? Biz alacağımız oya bakacağız, başkasının alacağı oya bakmayacağız. Hesap, analiz yapacağız, arazideki durumu göreceğiz. Bir hafta içinde bir sayı verir, Kocaeli'den kaç oy alacağımızı söyleriz. Önceki seçimlerde olduğu gibi, bu seçimde de hedefimizi tutturacağımızı düşünüyorum” dedi.

TOPLANTI BASINA KAPALI
Bakan Ergün burada ki ziyaretin ardından Antikkapı’da yapılan toplantıya katıldı. Yapılan toplantıya Bakan Ergün’ün yanı sıra Milletvekillerinden Sibel Gönül, milletvekili adayları, ilçe başkanları ve belediye başkanları tam kadro katıldı. Milletvekillerinden Muzaffer Baştopçu ve Fikri Işık toplantıya katılmadı. Toplantıda fotoğraf çekiminin ardından basın mensupları dışarı çıkarıldı. Toplantı kapalı kapılar ardında devam etti.

12 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR