BDP’lilerden saldırılara tepki

Bağımsız Milletvekili Adayı Emrullah Bingül’ün Gölcük’teki seçim bürosu açılışında meydana gelen olaylar hakkında basın açıklaması yapan BDP’liler, oy...

BÜYÜT

Bağımsız Milletvekili Adayı Emrullah Bingül’ün Gölcük’teki seçim bürosu açılışında meydana gelen olaylar hakkında basın açıklaması yapan BDP’liler, oyuna gelmeyeceklerini kaydetti.

Barış ve Demokrasi Partisi (BD) İl Örgütü, 17 siyasi partinin oluşturduğu Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu’nun desteklediği Bağımsız Milletvekili Adayı Emrullah Bingül’ün Gölcük’teki seçim bürosu açılışında yapılan saldırıyı kınadı. BDP İl Başkanı Mehmet Alçınkaya, EMEP İl Başkanı Güner Kizir ve Bağımsız aday Emrullah Bingül, partililerle birlikte dün Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Kitle adına açıklama yapan BDP İl Başkanı Mehmet Altınkaya, meydana gelen saldırıyı “Bazı provakatif güç odaklarının kirli tezgahlarına maruz kaldık” şeklinde değerlendirdi.

POLİS SES ÇIKARMADI!
Altınkaya “Gölcük ilçesinde seçim bürosu açılışı sırasında gerçekleşen provokatif olay, güç odaklarının kirli tezgahıdır. Toplumsal hassasiyetin doruğa çıktığı günlerde 100 çapulcu, ortamı provake etmek istemiştir. Adayımız ve kitlemize kaldırım taşlarını atmışlardır. Müslüman bir insan böyle şey yapmaz. Masum insanlara, kadınlara saldırmaz. Demokratik çözüm çadırı kuruyoruz, saldırıyorlar. Dinimizi özgürce yaşayacağız diyoruz, saldırıyorlar. Ölümler yaşanıyor diyoruz, saldırıyorlar. Seçimlere gireceğiz diyoruz, saldırıyorlar. Bu olaylara karışanlar cezalandırılmıyor, ama 7 yaşındaki bir Kürt çocuğu polis tarafından gözaltına alınıyor. Onlar önlem almazsa, biz kendi önlemimizi alacağız” dedi.

“OYUNA GELMEYECEĞİZ”
“Bizim yaptığımız çalışmalar ve barajı geçme umudumuz bazı faşistleri korkutuyor” diyerek konuşmasına devam eden, Alçınkaya, “Bu kendilerini bir şey zannedenler bizim açtığımız seçim bürosuna saldırıyor. Buna ise AKP’nin polisleri ses çıkarmıyor. Bu konular hakkında görüşme talep ettiğimiz Kocaeli Valisi ise bize hiçbir şekilde geri dönmüyor. Biz böyle saldırılara her zaman hazırız. Çok fazla çalışacak ve Emrullah Bingül’ü meclise sokacağız. Bu halk mikro milliyetçiliğe karşı yılgınlık göstermez herkes bunu iyi bilsin” şeklinde konuştu. Bağımsız milletvekili adayı Emrullah Bingül ise kısa bir konuşma yaparak, “Ben yine çalışmalarıma devam edeceğim, kim ne yaparsa yapsın. Buradaki halkın sesi olacağım. Bu tür eylemler bizi asla yıldırmaz. Önümüze baraj koydular biz barajı da aştık. Şimdi sıra bunların oyunlarını aşmaktadır” dedi.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR