Yaylak: “41 kart’ı büyükşehir MHP’den çaldı”

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki akşam yaptığı açıklamada MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan Hilal Kart projesini Büyükşehir Belediyesi’nin...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki akşam yaptığı açıklamada MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan Hilal Kart projesini Büyükşehir Belediyesi’nin çaldığını iddia ederek 41 Kart adı altında dağıttığını belitti.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), haftalık olağan il yönetim kurulu toplantısı önceki akşam il binasında gerçekleşti. Toplantı öncesinde açıklama yapan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan Hilal Kart projesini Büyükşehir Belediyesi’nin çaldığını iddia ederek 41 Kart adı altında dağıttığını belitti. Diğer bir gündem konusuna değinen Yaylak, Genelkurmay Başkanı ve üç kuvvet komutanının zamansız bir şekilde emekliliklerini istemeleri konusunda AKP’yi eleştiri yağmuruna tuttu. Yaylak, “Bu gelişmeler gösteriyor ki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin AKP hükümeti tarafından yeniden şekillendirilmek istendiği anlaşılıyor” dedi.

“41 KART’I BÜYÜKŞEHİR MHP’DEN ÇALDI”
Yaylak, MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan Hilal Kart projesini Büyükşehir Belediyesi’nin çaldığını iddia ederek 41 Kart adı altında dağıttığını belitti. Yaylak, “AKP hükümeti yapmış olduğu siyasi hırsızlıkların yanına bir yenisini daha eklemiş bulunmaktadır. Genel Başkanımız tarafından hazırlatılan ve üzerinde çok titiz bir çalışma yapılarak hazırlanan 2023 e doğru yükselen ülke Türkiye adı altındaki projeyi AKP hükümeti kendisi hazırlamış gibi hiçbir çalışma yapmadan vatandaşı kandırarak seçim süresince bu projeyi sundu. AKP genel merkezi tarafından pilot bölge olarak seçilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart adı altında Milliyetçi Hareket Partisi seçim beyannamesinde bulunan Hilal Kart projesini çalarak hayata geçiriyor. Ancak kendi çalışmaları olmadığı için projenin içeriğini bilmediklerinden projeyi eksik olarak hayata geçiriyorlar” dedi.

AKP’Yİ ELEŞTİRİ OKLARINA TUTTU
Yaylak, Genelkurmay Başkanı ve üç kuvvet komutanının zamansız bir şekilde emekliliklerini istemeleri gündemine değindi. Yaylak, “Siyasi iktidarın yargının AKP’leştirilmesinden sonra gözünü Türk Silahlı Kuvvetleri’ne diktiği ve bundan kaynaklanan gerilimlerin önlenemez ve yönetilemez bir aşamaya geldiği görülüyor. Bu gelişmeler gösteriyor ki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin AKP hükümeti tarafından yeniden şekillendirilmek istendiği anlaşılıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesi AKP hükümetinin gerilimden beslenen politikalarına aynı şekilde cevap vermedi. Ve millet iradesine saygı göstererek demokratik olgunlukla emeklilikten yana tercih kullandılar. AKP hükümeti bunu acziyet olarak görmemeli ve geçmişin intikamını alırcasına Türk Silahlı Kuvvetleri’ni zan ve töhmet altında bırakan uygulamalarından derhal vazgeçmelidir. AKP hükümeti sorumluluğunun farkına varmalı ve neden olduğu devlet krizinin çözülmesi için samimi adımları geç kalmadan atmalı” dedi.

02 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR