Davul çalmak isteyenler Zabıta’ya

Ramazan boyunca sahurda davul çalmak isteyenlerin İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği açıklandı. Zabıta Müdürlüğü’nden yapıla...

Ramazan boyunca sahurda davul çalmak isteyenlerin İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği açıklandı. Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ramazan ayı boyunca davul çalacak kişilerin başvuruları alınmaya başlandı.

 

KİMLİK VERİLECEK

Ramazan ayına ayrı bir renk katan davul çalmak isteyenlerin zabıtadan belge almak zorunda olduğunu söyleyen yetkililer, “İzmit Belediyesi olarak yıllardır Ramazan ayında davul çalma işini belli bir kurallara oturtmuş durumdayız. Her önüne gelen davul çalıp bahşiş toplayamıyor. Davul çalabilmek için Zabıta Müdürlüğümüze başvurulması gerekiyor. Başvuruda bulunanlara özel kimlik veriyoruz” dediler.

 

İSTENEN BELGELER

Davulcuların bir an evvel kendilerine başvurmalarını isteyerek, “Davulcu adaylarından bağlı bulundukları muhtarlıklardan uygunluk yazısı, ikametgah belgesi, savcılıktan sabıka kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf istiyoruz. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka muhtarlarla görüşmeli. Muhtardan uygunluk yazısı ve eğitime katılmayanlara belge vermiyoruz” şeklinde konuştular. İzmit’te 52 mahalle ile 50 köy bulunuyor.

09 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem



Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR