Başkan Toltar: İlçemiz adına önemli bir eğitim yatırımı

Belediye Başkanı Ali Toltar, “İlçemize çok önemli bir eğitim yuvası kazandırılacak, yine ilçemiz adına önemli bir eğitim yatırımı olacak. Halkım adın...

BÜYÜT

Belediye Başkanı Ali Toltar, “İlçemize çok önemli bir eğitim yuvası kazandırılacak, yine ilçemiz adına önemli bir eğitim yatırımı olacak. Halkım adına çok mutluyum” dedi.

Yapılacak olan okul projesinin maliyeti 2 milyon 640 bin TL olarak belirlenirken, okul 24 derslik, 1 adet kimya atölyesi, çok amaçlı salon, kütüphane, kantin, laboratuar, konferans salonundan oluşacak. Derslik binası: bodrum, zemin kat, 1. kat, 2. kat, 3. kat, çatı katı; atölye binası: 1 kattan oluşacak okulun 2017´de temeli atılıp 2020´de tamamlanacak.

Kocaeli Valiliği Toplantı Salonunda yapılan imza törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile Polisan Boya Fabrikası sahibi Necmettin Bitlis, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Başkan Yardımcısı Emin Bitlis ve yönetim kurulu üyesi Efe Bitlis ve diğer yetkililer hazır bulundu.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı açıklamada “İlçemize çok önemli bir eğitim yuvası kazandırılacak, halkım adına çok mutluyum, yapılacak eğitim kurumunun ilçemiz ve bölge, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hayırsever işadamı Necmettin Bitlis büyüğümüz, bugüne kadar ilçemizde çok önemli eserler kazandırdı. Necmettin Bey ilçemize yaptığı eğitim kurumu ve eğitim tesisleriyle bunu başarmıştır. İlçemize birçok eser kazandırdığı için kendilerine teşekkür ediyor, yeni yapılacak eğitim kurumunun şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin’de yaptığı konuşmada, “Muhteşem bir proje olacak. Çok önceden hayallerinin kurulduğu eğitim kompleksi tamamlandığında bir tarafında cami, sosyal tesis bir tarafından, okul ve uluslar arası çapta spor salonu olacak. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da yaptığı teşekkür konuşmasında, “Polisan grubu ve şirketinin geçmişten bugüne sosyal anlamda eğitimde yaptığı yatırımlarda, son yatırımda bu amaçla örtüşen, beklenti karşılayan ve istihdam konusunda adeta okula başlayınca işi hazır olan bir perspektifte projeksiyon ile karşımıza geldi. Öğrenirken yerinde görme ve meslek adına teori ve pratikte önemli bir açılım sunacak. Üretimin aradığı kalite ve nitelikli insan gücüyle de bunu buluşturmuş olacağız. Türkiye gibi büyüyen, büyümeye devam eden ve büyümesi gereken bir ülkede her yıl genç nüfus olarak ülkeye katılan ve katılacak olan bu okulla beraber büyük fırsat yakalamaları aranılan nitelikli insan gücüne ulaşmasını da sağlayan bir proje olacak” dedi.

13 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR