Türk Ocakları'nda çözüm süreci ele alındı

Türk Ocakları Şube binasında gerçekleşen programa; Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Kamusen Kocaeli İl Temsilcisi Veysel Uluman, Aydınla...

BÜYÜT

Türk Ocakları Şube binasında gerçekleşen programa; Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Kamusen Kocaeli İl Temsilcisi Veysel Uluman, Aydınlar Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Ruhittin Sönmez, Kocaeli Ardahanlılar Dernek Başkanı Seyfidar Çoban, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Süleyman Pekin, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Taylan Katak, DSP İl Kadın Kolları Başkanı Meral Uçarı , Türk Emeklisen Kocaeli Şube Başkanı Ekrem Ertürk, Emekli Subaylar Dernek Başkanı,  üniversite öğrencileri ve davetliler katıldı. Çözüm sürecinin ele alındığı programda Milletvekili Kamer Genç, “Çözüm süreci milletimizin değil, Amerika’nın istediğidir. Ortadoğu’ya şekil vermek için uygulanan stratejilerden biridir, ne olduğu ne konuşulduğu ve ne olacağından ne bizim ne de hükümetteki milletvekillerinden hiç birinin haberi yok. 2-3 kişinin gizli kapaklı sürdürdüğü bir pazarlıktır” diyerek unutulmasın ki bizimde  “Türkiye'den vazgeçecek halimiz yok” dedi.

 

Türkiye’nin Ortadoğu’da en güçlü ve en önemli devlet olduğuna değinen Kamer Genç, “Vatanımızın bölünmesi hem Müslüman halkın hem tüm Ortadoğu’nun hem de bütün Kürtlerin zararına olur. Herkes oynanan oyunu iyice bir düşünsün. Türkiye’nin güçlü olması herkesin faydasınadır. Analar ağlamasın diye biz de istiyoruz ama analar ağlamayacak diye de vatanımızı sahipsiz bırakacak değiliz” dedi.

 

Katılan herkese teşekkür eden Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “Devletin dirliği için milletin birliği şarttır. 103 yıl önce bu birliği sağlayarak devletimizin temellerini atan Türk Ocaklılar bugün de bu birliği tesis ederek, güçlendirerek bölünmez bütünlüğü için gereken her türlü çabayı gösterecektir. Unutulmasın ki bu hafta hakkın rahmetine kavuşmuş olan İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif de ‘Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak’ diyerek 100 yıl önce herkesin anlayacağı bir dil ile tarihe not düşmüştür” dedi.

30 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR