Kul: 2014’te Kocaeli’de belediyeler SP’li olacak

Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet Kul, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Kocaeli’deki belediyelerin SP’li olacağını, bunun için de seçim startını...

BÜYÜT

Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet Kul, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Kocaeli’deki belediyelerin SP’li olacağını, bunun için de seçim startını verdiklerini söyledi


SP İl Toplantısı önceki akşam Ahmet Kul başkanlığında yapıldı. Toplantı öncesinde gündemle ilgili bilgi veren Kul, “Hepimiz biliyoruz ki 8 yıllık kesintisiz eğitim 28 Şubat darbesinin bir ürünüdür. Bu sebeple toplumda karşılığı yoktur. Şunu belirtmeliyiz ki bu kadar hayati bir önem arz eden, bir yasa tasarısı hazırlanırken mutlaka çok önemli bir ön hazırlık yapılmış olması lazım. Bununla beraber toplumda rahat anlaşılabilmesi için, gerek STK’larla gerekse siyasi partilerle görüşülerek bir taslak hazırlanmalı ve komisyona bu şekilde gidilmelidir. Komisyona taslak geldiğinde büyük problemlerin çıkacağı belliyken üzerine inatla gidilmemeliydi” dedi.

YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI

Yerel seçimlerle ilgili bilgi veren Kul, “Saadet Partisi olarak 2014 Mart ayında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminin startını 11 Mart Pazar Günü verdik. Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız İlyas Töngüç’ un ve Mahalli İdareler Komisyonunun Kocaeli’nde 12 İlçe ve İl Mahalli İdareler Başkanlarıyla önemli bir toplantısı gerçekleşti.

YEREL POLİTİKALAR

Bu toplantıda, Türkiye genelinde yapılacak olan çalışmalar ve Saadet Partisi’nin yerel politikaları, Türkiye genelindeki örnek projeler, Kocaeli’mizde yapılaması düşünülen yerel hizmetlerle alakalı proje aşamasındaki çalışmalar, Kocaeli’nin Saadet Partisi’nin en güçlü teşkilatlarına sahip olduğu ve bütün seçimlerde Türkiye genelinin çok üzerinde oy almış olduğu için üzerimize düşen büyük sorumluluğun bilinci hatırlatıldı.

KOLLARI SIVADIK

Bu toplantılar 81 ilimizin tamamında gerçekleştirilecek. Bu nedenle bizler öncelikle Kocaeli’mizde mahalli idareler seçiminde en iyi sonucu alabilecek çalışmayı yapmak için kollarımızı sıvadık. İnanıyoruz ki 2014 Mahalli İdareler seçimlerinden sonra, Kocaeli’mizdeki belediye başkanları Saadet Partili olacak” ifadesinde bulundu.


MİLLİ GÖRÜŞ BİTMEDİ
Erbakan hoca’nın vefatı SP etkiledi mi? Sorusuna İl Başkanı Kul “Milli Görüş şahısların üzerine kurulmuş bir görüş değildir. Dünya var olduğundan bu yana Milli Görüş vardı, kıyamete kadar da var olacaktır. Milli Görüş zihniyeti her zaman var olacaktır. Şahısların varlığına ait değildir” açıklamasında bulundu.


RANT SAĞLANIYOR
CHP ve MHP’nin muhalefet anlayışı AKP’ye yarıyor diyen Kul, “Anayasa üzerine çalışma yapılırken, uzlaşma kültürü aranıyor. Her yerden görüş alınmaktadır. Sadece Milli Eğitim konusunda uzlaşma kültürü ön plana çıkmıyor. Vatandaş bunlar acaba birbirlerine sürtüşmeden siyasi rant elde ettiklerini görüyorlar. Bu doğrudur. Bunların hiç birinin amacı üzüm yemek değildir. Buradan siyasi rant sağlanıyor. Mecliste bulunan siyasi partilerin tavrından vatandaş memnun değildir. Söylenen cümleler yakışmıyor. Vatandaş rahatsızdır” ifadesinde bulundu.

15 Mart 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR