Dumlu: 1. sınıf demokrasi gelecek

CHP’li milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet, Turan Dumlu ve Av. Tamer Solakoğlu, geçtiğimiz günlerde Gölcük Trakya İlleri Kültür, Dayanışma ve...

CHP’li milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet, Turan Dumlu ve Av. Tamer Solakoğlu, geçtiğimiz günlerde Gölcük Trakya İlleri Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. İlçe başkanı İsmet İşeri’nin de katıldığı ziyarete özellikle derneğin kadın üyelerinin yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti.

 

“CHP İKTİDAR OLACAK”

Ziyaretin başında konuşan ilçe başkanı İşeri, “7 Haziran’da CHP iktidar olacaktır. AKP’nin 13 yılında ülkenin ne hale geldiği ortada. Bizlere düşen görev Türkiye’yi kötü yönetenlerden kurtarmaktır” diye konuştu. CHP’nin 6. sıra adayı olan Av. Tamer Solakoğlu ise, Cumhurbaşkanı taraflı davranıyor. İktidar yargı bağımsızlığını, hukukun üstünlüğünü ortadan kaldırdı. Balyoz, Ergenekon gibi davalarda hukuk hiçe sayıldı” diye konuştu.

 

“6 MİLYON İŞSİZ VAR”

Ziyaretteki en büyük ilgiyi ise CHP’nin 4. sıra adayı Ağrılı Turan Dumlu gördü. Buluşmadaki konuşmasında 7 Haziran seçimlerinin önemine değinen Dumlu, “35 yıldır Gölcük’teyim. Turan Dumlu olduysam bu sizlerin sayesindedir” dedi. AKP iktidarını eleştiren Dumlu, “Ülkemizdeki işsiz sayısı 6 milyon oldu. AKP hükümeti, dışarıdan gelen insanların Türkiye’de çalışması için yasa tasarısı sunmak istiyor. Kendi insanının işe girmesi için kaynak sağlamayan iktidar, dışarıdan gelen insanlar için çaba gösteriyor” dedi.

 

“1. SINIF DEMOKRASİ GELECEK”

Türkiye’deki 11 milyon emeklinin yaşam mücadelesi verdiğini de dile getiren Dumlu, şöyle konuştu: “11 milyon emeklimiz var ve bunların 8 milyonu, 1.000 TL’nin altında ücretle geçinmeye çalışıyor. Ayrıca, taşeron firmalarda çalışan 2 milyon insanımız var. Bunların 800 bini kamuda görevli. Bu veriler gösteriyor ki, insanlarımız, açlıkla, sefaletle mücadele ediyor. Refahı, huzuru getirecek olan CHP’dir. CHP olarak birinci sınıf demokrasiyi getireceğiz. Bizler ikinci sınıf vatandaş değiliz.”

 

“DERMAN, SOSYAL DEMOKRASİ”

Milletvekili adayı Turan Dumlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye’de demokrasinin tüm kuralları ve kurumları ile çalışacak, daha refah, daha çağdaş ve yaşanabilir hale getirecek, sorunların çözüme ulaşmasını sağlayacak olan tek derman, sosyal demokrat iktidardır. Bu iktidarın sağlanması için 7 Haziran’da CHP’ye destek olmanızı istiyoruz.”

 

“ATATÜRK’ÜN HEMŞEHRİLERİYİZ”

Son olarak konuşan ve aslen Tekirdağlı olan, Trakya lehçesi ile esprili şekilde konuşmasına başlayan CHP’nin ilk sıra adayı Fatma Kaplan Hürriyet ise, Trakyalılar olarak cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün hemşehrileri olduklarını söyledi. Hürriyet, “Atatürk’ün toprağından geliyoruz. Benim oyum sizin çocuğunuzu, sizin oyunuzda benim çocuğumu ilgilendirecek. Biz herkesin elini sıkmaya çalışıyoruz. Parti olarak kabuk değiştirdik” dedi.

 

“SİZİN DESTEĞİNİZ ÖNEMLİ”

Yaşanacak bir Türkiye oluşturmak için çabaladıklarının altını çizen Hürriyet, “Biz yaşanacak bir Türkiye için ne yapmak istiyoruz, bir bildirge ile ortaya koyduk. Bu dönem iktidarı değiştirme zamanı. Biz ülkeyi yönetmeye talibiz. Sizin gücünüz ve mücadelenizle bunu başaracağız. Bizler çıktığımız bu yolda sizlerin de desteğini bekliyoruz. 7 Haziran’da Türkiye’de yeni bir sayfa açılacak” diyerek konuşmasını bitirdi.

24 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR