Doğan, mahalle gezilerine devam ediyor

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan öncülüğünde yapılan gezilerin son durağı Yenimahalle'de oldu. Başkan Doğan'a Yenimahalle gezisinde Belediye Başkan...

BÜYÜT

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan öncülüğünde yapılan gezilerin son durağı Yenimahalle'de oldu.

Başkan Doğan'a Yenimahalle gezisinde Belediye Başkanvekili İbrahim Bulut, Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, Ak Parti İlçe Yöneticisi Nurullah Yılmaz, daire müdürleri eşlik etti.

 

AMACIMIZ MAHALLELERDE EKSİK BIRAKMAMAK

Başkan Doğan ve beraberindekiler yaklaşık 4 saat kaldıkları Yenimahalle'de, gezilmedik sokak bırakmadı. Gezi boyunca tespitlerde buluna Başkan Doğan, ekip halinde yapılan incelemelerin daha etkili olduğunu vurgulayarak "hızlı karar almak ve kaliteli hizmetler üretmek adına böyle bir uygulamayı yaklaşık 6 yıldan beri aralıksız sürdürüyoruz. Mahallelere ilgili birim yetkilileriyle giderek, bizzat yerinde gördüğümüz eksikler konusunda ne yapılması gerektiğinin kararını hemen orada alıyoruz. Vatandaşlar ve muhtarlarımızla da görüşlerimizi paylaşarak en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. Amacımız mahallelerimizde eksik bırakmamak" dedi.
 

CEZAEVİNİ YIKIP OKUL KAMPÜSÜNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Cezaevinin yıkılarak bölgenin okul kampüsüne dönüştürüleceğini söyleyen Doğan “Uzun uğraşlar sonunda şehir içinde kalan cezaevinin kaldırılmasını sağladık. Cezaevinin bulunduğu alanı iki büyük okulumuzun da bulunacağı bir eğitim kampüsüne dönüştüreceğiz. Şehrin en güzel okulları Yenimahalle’de yapıldı.  Bölgedeki 2B sorunu yine bizim dönemimizde çözülerek, vatandaşlarımıza tapuları dağıtıldı. Hülya Sokak’ta sokak iyileştirmesi yapıldı. Bölgedeki caminin onarımını gerçekleştirdik. Yenimahalle’de yapılacak daha çok işimiz var” şeklinde konuştu.

 

GÜZEL ŞEYLER YAPILDI

Yapılan güzel hizmetler ile mahallerinin yeni bir çehre kazandığını söyleyen bölge sakinleri “Pek çok sokağımızda asfalt eksiği vardı. Belediye ekipleri yaptıkları asfalt çalışmasıyla kısa sürede bu eksikleri giderdi. Yollarımız istinat duvarları, tretuvar, kaldırım, asfalt, parke çalışmaları yapılarak toz ve çamurdan kurtarıldı. 2 yeni çocuk parkı,  Yenimahalle İlköğretim Okulumuza çok amaçlı salon ve bahçe düzenlemesi, spor sahaları, gençlerimiz için gençlik merkezi, şehrin en büyük emekli evi, camilerimize yapılan destekler hepsi başkanımızın döneminde yapıldı. Başta Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan olmak üzere emek verenlere teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

25 Şubat 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR