Fidan: Elektrik kesintisinde Büyükşehir de suçlu

Elektrik Mühendisleri Odası (EMD) Kocaeli Şube yönetimi, son dönemde ilimizde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı....

Elektrik Mühendisleri Odası (EMD) Kocaeli Şube yönetimi, son dönemde ilimizde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı. Yönetim adına açıklamayı şube başkanı Mehmet Fidan yaptı. Elektrik hizmetinin bir hak olduğunun ve mutlaka kamu tarafından verilmesi gerektiğinin altı çizilen açıklamada, iktidar ve yerel yöneticilerin özelleştirmelerin ucuzluk ve kalite getireceği iddialarının asılsız olduğunun bu kesintilerle ortaya çıktığı belirtildi.

 

“SEDAŞ’IN EKİP SORUNU VAR”

Yaşanan sorunların sorumlusunun AKP hükümeti olduğunu dile getiren Fidan, “Elbette SEDAŞ’ın da payı vardır. Elektrik arıza kısmı sadece gider kalemidir ve bu nedenle mümkün olduğunca az yatırım yapılır. SEDAŞ’ta da aynı sıkıntı vardır. Yaptığımız araştırmalar arıza bakım ekiplerinin, araç ve personel olarak böyle iklimsel durumda işin altından kalkması mümkün değildir. Diğer birimlerden kaydırılan ekipler ve taşeron destekle sorunlar alışmaya başlamıştır” dedi.

 

“MANTIK DEĞİŞTİRMELİ”

SEDAŞ’ın işi bilen ve yetişmiş personelini düşük maaş politikası ve kötü çalışma şartları nedeniyle kaybettiğini dile getiren Fidan, şöyle konuştu: “Bu nedenle arızalara müdahale süresi uzamaktadır. SEDAŞ, olaya bir ticari faaliyet olarak bakmadan bir hizmet anlayışı içinde çalışmadığı sürece bu sorunların üstesinden gelmesi mümkün değildir. Ancak kar nedeniyle kapanan yollar ve belediyelerin müdahalede yetersiz kalması arıza yapan birçok noktaya SEDAŞ ekiplerinin ulaşımını da güçleştirmiştir. Bu konuda belediyelerde bu kesintilerden üzerine düşeni almak zorundadır. Sadece SEDAŞ’ı suçlayarak özellikle Büyükşehir Belediyesi bu sorumluluktan kurtulamaz.”

 

“ZARARI SEDAŞ’TAN İSTEYİN”

Mehmet Fidan, konu hakkında vatandaşlara yönelik bir de uyarıda bulundu. “Evlerinde ve iş yerlerinde elektronik cihazları zarar gören vatandaşlar konu ile ilgili olarak servis raporu düzenleterek SEDAŞ’a zararlarının tazmini için başvuru yapabilirler. SEDAŞ’tan olumlu sonuç alamazlarsa bağlı bulundukları ilçe Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak zararlarının tazminini isteyebilirler.”

08 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR