Çocuklar, Donanma gemisini ele geçirdi

5 Ekim Dünya Çocuklar Günü kapsamında Gölcük Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çocuk Evlerinde ve Yaşama Sevinci Özel Eğitim Uygulama Merkezi’n...

5 Ekim Dünya Çocuklar Günü kapsamında Gölcük Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çocuk Evlerinde ve Yaşama Sevinci Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde bulunan 30 çocuk öğretmenleri ile birlikte Donanma Komutanlığını gezdi. Çocuklara moral vermek, denizciliği sevdirmek ve Donanma  Komutanlığına bağlı gemileri tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette çocuklar, Kurmay Yarbay Arif Çırtlık komutasındaki TCG Kemal Reis firkateyni ve Deniz Binbaşı Hamdi Toker komutasındaki TCG Büyükada Korveti’ni gezdi.


DÜMENİN BAŞINA GEÇTİLER

Gezide çocuklar gemiyi adeta ele geçirdi. Çarkçı başı ve gemi komutanı olan çocuklar önce Çanakkale’ye ardından da İstanbul’a dümeni çevirdi. Hayal de olsa gemiyi kullanan çocuklar oldukça mutlu oldular. Etkinliğe katılan çocuklar daha sonra komutanlarla birlikte öğle yemeği yedi.

 

KOMUTANLAR EŞLİK ETTİ

Çocuklara yemekte Gölcük Deniz Ana Üst Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Harp Filosu Komutanı A. İskender Yıldırım, 1’inci Muhrip filotillası Komodoru Kurmay Albay Haluk Baybaş, 5’inci Muhrip Filotillası Komodoru Kurmay Albay Önder Öngör, 3’cü Muhrip filotillası Komodoru Kurmay Albay Mevlüt Keleş, 1’inci Hücumbot filotillası Komodoru Murat Cemal Girginer ve 2’ci Hücumbot filitollası Komodoru Kurmay Albay Levent Kerim Uca Eşlik etti.

07 Ekim 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR