“Tesis İlimtepe’de kurulamazdı”

Saadet Partisi Körfez İlçe yönetiminin haftalık toplantısı önceki gün ilçe başkanı Ömer Faruk Coşkun öncülüğünde gerçekleşti. Toplantı öncesinde basın...

Saadet Partisi Körfez İlçe yönetiminin haftalık toplantısı önceki gün ilçe başkanı Ömer Faruk Coşkun öncülüğünde gerçekleşti. Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ilçe başkanı Coşkun, özellikle İlimtepe’ye yapılması planlanan ve daha sonra İzmit’te kurulmasına karar verilen Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

“İLİMTEPE YANLIŞ YERDİ”

Tesisin İlimtepe bölgesine kurulmasının yanlış bir fikir olduğunu geçmişte söylediklerini dile getiren Başkan Ömer Faruk Coşkun, “Bölgeye yapılacağı belirtilen yatırım sayısı oldukça fazla. Haliyle bu tesis buraya kurulamazdı. Körfez’in geleceği ve tek çıkış noktası olarak gösterilen İlimtepe’den vazgeçildiği yönündeki açıklamaları memnuniyetle karşıladık. Bu konudaki mücadelenin amacına ulaşması memnuniyet vericidir” dedi.

“KURULTAYLA GÜÇLENECEĞİZ”

30 ekim tarihinde partisinin büyük kurultayının yapılacağını da sözlerine ekleyen ilçe başkanı Ömer Faruk Coşkun, “Bu konuda gerekli temayül ve yoklamalar yapıldı. Adayımız kim olursa olsun kurultaydan güçlenerek çıkacağız. Ülkede ekonomik sıkıntılar giderek büyüyor. Kredi kartları düzenlemesi vatandaşı bankalara daha çok mahkum edecek. Bunun yerine öncelikle sanayi üretimine ağırlık verilerek çıkış yolu aranmalıdır” dedi.

 

10 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İzmitli - Evsel Atık yakma Dilovası mevcut çöp depolama bölgesine yapılmalı

İzaydaş Çevre ve Canlılar için çalışan çevreci bir yatırım ve fabrikadır...çevreye hiçbir zararlı etkisi ve salınımı yoktur,Sadece çalışanlara çalışılan ortam ve etkileşimden dolayı yıpranma hakkı (FİİLİ HİZMET ZAMMI)'verilmeli,çevre ve canlılar için sağlıklarından feragat ediyorlar,ileride hangi meslek hastalıkları onları bekliyor bilinmez...İzaydaş Kocaeli Büyükşehir Belediyenin elinde prestij ve çevre denetimi,korunması konusunda avantajdır...Evsel atık yakma fabrikası için İzaydaş'ın Dilovasındaki Evsel Atık Depolama alanı en uygun bölgedir.İzaydaş yanına ikinci bir Tehlikeli Atık yakma tesisi yapılmalı İzaydaş geliştirilmeli.

İzaydaş geliştirilmeli,İkinci tesis yapılmalı çünkü başka sektörlerin atık yakması çevre ve canlılar açısından olumsuz etkileri var,diğer bu atık yakanların asıl işlerinde ürettikleri ürün insanların yaşam alanlarında kullanılmakta,ileride zamanla sağlıklarındaki olumsuz etkilerin hesabını kim verecek?..İzaydaş'ın işi Klinik ve Tehlikeli Atık bertarafıdır...Herkesin kendi sektöründe iş yapmasına müsaade verilmeli,herkesin bu konuda çok duyarlı olması ve İzaydaş'ın geliştirilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesine de destek vermeli.İzaydaş sadece Kocaeli için önemli değil,tüm Türkiye için önemli ve Büyükşehir Belediyesinin çevreciliği konusunda avantajdır.Mevcut Dilovası evsel çöp depolama bölgesinde yapılacak fabrikanın yanında GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ'de yapılmalı.

Yanıtla . 0Beğen 10 Ekim 13:12
01

Dilovası - Evsel Çöp fabrikası için en uygun bölge yer,İZAYDAŞ'ın Dilovasındaki mevcut çöp depo alanıdır.İZAYDAŞ'ın yanına 2.Tehlikeli atık yakma tesisi yapılmalı.

Yanıtla . 0Beğen 10 Ekim 13:12
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR