Jandarma Lojmanları yıkılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm kapsamında kamulaştırılan Jandarma lojmanları yıkılıyor. D-100 Karayolu üzerinde bulunan kamu...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm kapsamında kamulaştırılan Jandarma lojmanları yıkılıyor. D-100 Karayolu üzerinde bulunan kamuoyunda Jandarma Lojmanları olarak bilinen EDOK’a ait iki bloktan oluşan toplam 12 daire 2 Mayıs 2012 Çarşamba günü Büyükşehir ekipleri tarafından yıkımına başlanacak.
YIKIM ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYOR
Jandarma lojmanları ayrı ayrı iki binadan oluşuyor. İlki geçtiğimiz yaz boşaltılmış, diğer bina için Büyükşehir yetkilileri çalışmalara başlamıştı. Daha önce boşaltılan jandarma lojmanları için Büyükşehir, jandarma binalarına karşılık Solaklar yolu üzerinde 48 daireli bir yapı inşa protokolü imzalamıştı. Son olarak EDOK’a ait iki bloktan oluşan ve Çarşamba günü yıkımı gerçekleştirilecek binalar için EDOK ile Doğu Kışla Protokolü imzalanmıştı. Yıkım sonrası Alemdar Caddesi ve Şahabettin Bilgisu Caddesi’ni D-100 yan yol ile bağlantılı hale getirilerek şehir içi trafiği rahatlatılacak.
404 MİLYON TL’LİK KAMULAŞTIRMA
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm kapsamında bugüne kadar 404 milyon 600 bin TL’lik kamulaştırma bedeli ödedi. Diğer taraftan 2 bin 311 konut ve 6 milyon 319 bin metrekarelik istimlâk yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye de örnek bir çalışmaya imza attı.

30 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR