Yıldırım: İzmit’in kurtuluş tarihi 30 Mart 2014

Haftalık basın toplantısını dün ilçe binasında gerçekleştiren CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, İzmit’in kurtuluş tarihini yerel seçimlerin gerç...

BÜYÜT

Haftalık basın toplantısını dün ilçe binasında gerçekleştiren CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, İzmit’in kurtuluş tarihini yerel seçimlerin gerçekleşeceği 30 Mart 2014 olarak değerlendirdi.

İzmit Belediye Başkan adayları Sefa Sirmen’in genel merkez tarafından onaylandığını söyleyen Yıldırım, meclis üye aday adayları için ön seçimin Aralık’ın 15’i ya da 20’sinde gerçekleştirip bu süreci tamamlamak istediklerini ifade etti. Seçimin ön seçimde olduğu gibi okulda olmasını talep ettiklerini dile getiren Yıldırım, “Önümüzü görerek hareket etmek istiyoruz” dedi.

CHP 4 BİN 200 HANEYE SORDU VE...
İzmit’in temel sorunlarıyla ilgili 50’si mahalle, 8’i köy olmak üzere toplam 4 bin 200 haneye anket düzenlediklerini ifade eden Yıldırım, “İnsanların yüzde 72’si İzmit’in en temel sorununu trafik ve ulaşım olarak belirledi. Yüzde 65’i ise İzmit’in planlama sorunu olduğunu söyledi” dedi. Yıldırım, çözüm üretmeleri gerektiğini söyleyerek sorunları çözecek projelerinin bulunduğu haberini verdi.

“14 NOKTADA SEÇİM OFİSİ OLACAK”
Planlamalarla ilgili vatandaşın aleyhine olan planların gözden geçirilmesiyle ilgili gerekli kişilerin çalışmalar sürdürdüğünü ifade eden Yıldırım, iktidara geldiklerinde üzerinde çalıştıkları projeleri uygulayacaklarını belirtti. Yaklaşık 14 noktada seçim ofisi olacağını duyuran Yıldırım, “Akmeşe’de de büro açacağız. 1 Aralık itibariyle çalışmalara başlayacağız. Gündoğdu Mahallesi’nde yerimiz kiralandı, bitmek üzere. Orhan Mahallesi’nde de her şey hazır açılışı bekleniyor” dedi.

“BULUT, İŞİNE BAKSIN!”
Sirmen’in AKP’ye “Kocaelispor’un ışığını söndürdüler” demesi üzerine bu sözlere karşılıksız kalmayan İzmit Belediye Başkan yardımcısı İbrahim Bulut, “Sirmen siyasi hayatını Kocaelispor maskesine borçludur” şeklinde cevap vermişti. Bu söz hakkında ne düşündüğü sorulduğunda Yıldırım, “İbrahim Bulut bizim muhatabımız değil. İşine baksın” şeklinde konuştu.

19 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR