Aygün ve Kandaz' dan köy ziyaretleri...

Aygün, " 70 yılda yapılanı, AK Parti ile bugün 3' e katladık"AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ve Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, ilçe genel...

BÜYÜT

Aygün, " 70 yılda yapılanı, AK Parti ile bugün 3' e katladık"

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ve Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, ilçe genelinde yer alan bazı köyleri ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde sırasıyla Derbent, Avluburun ve Uzuntarla Ağasarlılar Derneği' ne ziyarette bulunan Milletvekili Zeki Aygün ile Başkan Hasan Kandaz' a, ziyaretin son ayağında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da eşlik etti.

"AK Parti ile 70 yılda yapılanı, bugün 3' e katladık"

Milletvekili Aygün, iktidara geldikleri günden bugüne uluslararası ilişkilerde, ekonomide, sağlıkta ve ulaşımda Türkiye' nin çok büyük mesafe katlettiğini vurgulayarak, " Türkiye’ de 70 yılda yapılanı, AK Parti hükümeti 10 yıl gibi kısa bir süre içinde 3'e katlayarak, yaptı" dedi.
Eğitim sistemimizin çarpıklığına dikkat çeken Aygün, bugüne kadar eğitim sistemimizde bize yakın tarihimizin öğretilmediğini, ansiklopedik tarihin öğretildiğini ancak AK Parti' nin sayesinde yakın tarihimizi tüm gerçekliği ile tek tek gün yüzüne çıkardıklarını, böylece Türkiye' de oynanan oyunların görüldüğünü söyledi.
Ayrıca Aygün, konuşmasını şöyle sürdürdü:
‘’Dış güçler, Türk milletini dışarıdan yıkmayı başaramadıkları için içerden Amerikan Robert Koleji, Saint Joseph Fransız Lisesi ve Alman Lisesi gibi misyoner okullar aracılığıyla çocuklarımızın şifrelerini bozdular. 1970 ile 1980 yılları arasında meydana gelen devlet - millet çatışması buradan çıktı. İçimizde sağcısı, solcusu kavga ederken, millet aya gitti. Bin yıl kürtlerle birlikte yaşadık. Çanakkale' yi birlikte yazdık. Toplumu bölme politikaları ile kardeşi kardeşe düşman etmeye çalıştılar. Türkiye'yi bölme projesi ile çocuklarımızın beynini, şifrelerini bozdular. Bu gerçekler yaşana yaşana Türkiye dibe vurdu. Böyle bir ortamda bir araya gelerek, partimizi kurduk ve bu günlere geldik. Türkiye' de birliğimizin bozulması yolunda yapılan saldırıların önüne geçmeliyiz.Bunun için de teşkilatlarımızla beraber vatandaşlarımızı bilinçlendirilmeliyiz.’’


"Seçim Zamanı Değil, Bu Ziyaretleri Her Zaman Yapıyoruz"

Aygün, her zaman köylülerin sorunları ile yakından ilgilendiklerini belirterek, "Burada onların sorunlarına çözüm yollarını arıyoruz. Bu konudaki ziyaretlerimizi de sadece seçim zamanı değil, her zaman yapıyoruz" diye ifade etti.

KÖYDES Projesi ile Başbakanımıza Dualar Ediliyor"

Bugün, KÖYDES Projesi ile köylülerin içme suyu, yol, kanalizasyon ve toprak sulama sorunlarının en kısa sürede çözülmesinin amaçlandığını belirten Aygün, " Köyde yaşayan vatandaşlarımız su ihtiyacını taşıma suyuyla değil, evinde mutfağından akan su ile görüyor, yolları, sulama kanalları açılıyor. Bütün bu yapılanlar Başbakanımızın insan odaklı düşünceleri sayesinde oluyor. Değerli vatandaşlarımız da bunları görüyor ve onun sağlığı ve uzun ömürlü olması için Allah’ a dua ediyorsunuz. Başbakanımız da vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için AK Parti’ yi bir araç olarak görüyor ‘’dedi.

"Sivil Bir Anayasa Yapılmaya Çalışılıyor"

Aygün, bugün yapılan Anayasa Değişikliği ile yetki ve gücünü halktan alan, daha demokratik bir sivil anayasanın yapılmaya çalışıldığını ancak muhalefet partilerinin buna karşı çıktıklarını ifade ederek, vatandaşların "www.yenianayasa.tbmm.gov.tr" internet adresine girerek, düşüncelerini iletmelerini istedi.
Ayrıca bu anayasa ile bürokratik yapıdan demokratik yapıya geçileceğini belirten Aygün, daha önce yapılan Anayasaların Genelkurmay tarafından hazırlandığını, bu anayasalar ile de Ülke yönetiminde etkili olacak kararlar noktasında söz sahibi olarak birinci sırada askerin ve bürokrasinin olduğunu, halktan gücünü alan Siyasi iktidarların ve Milletin Meclisinin ise yol, su, köprü yapmak gibi belediyecilik işleri yapmak olduğunu, aksi taktirde ise 27 mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, Sarıkız, Balyoz ve Ergenokon gibi muhtıra ve darbe girişimleri ile iktidarların susturulduklarını, bugün ise AK Parti hükümetinin istikrarı ve cesareti sayesinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa halkın gücünden kaynaklanan Anayasa hazırlanacağını ve bu anayasa ile gerçek söz sahibinin milletin temsilcisi olan vekillerin olacağını, bürokrasi ile askeriye 'yi siyasileri dikte eden bir kurum olmaktan çıkarıp bakanlık seviyesinde bir kurum haline getirileceğini söyledi.

‘’Kıyak Emeklilik Diye Bir şey Yok’’

Halk arasında kıyak emeklilik diye ifade edilen Milletvekili maaşları ile ilgili de bilgi veren Aygün, bu konunun aslında kamuoyunda yanlış anlaşıldığını ve değerlendirildiğini belirtti. Aygün, bir Milletvekilinin emekli olması için 25 yıl prim ödeyerek emekli olabildiğini kıyak emeklilik diye bir şeyin olmadığını kaydetti.


‘’İntibak Yasası İle Emekli Maaşları Dengelenecek’’

2 bin yılından önce emekli olanların maaşlarındaki adaletsizliği sona erdirmeyi amaçlayan İntibak Yasasına ilişkin de açıklamalarda bulunan Aygün, 2 bin yılı öncesi emekli olanların aylıkları TÜFE ile belirlendiğini, bununla da adaletsizliği doğurduğunu, İntibak Yasası kapsamında eski ve yeni emekliler arasındaki açılan makas daraltılarak, bir denge sağlanacağını, ayrıca emekliler dışında vefat eden emeklilerin de eş ve çocuklarının yanı sıra malül maaşı alanların da aylığı arttırılacağını söyledi.

AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz da, ilçenin tüm köylerini gezerek, köylülerin sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Hükümetimiz köylere çok önem veriyor. Mahallelerimizde, köylerimizde yaşanan sıkıntıları bire bir muhtarlarımız ve köy temsilcilerimizin, vatandaşlarımızın ağzından dinleyerek, en kısa zamanda çözüme ulaştırmak istiyoruz" diye konuştu.


Ziyaretlerin son ayağı olan Ağasarlılar Derneğin' de eşlik eden Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, burada vatandaşları birebir dinleyip taleplerini değerlendirdi.


Milletvekili Aygün' ün köylerine ziyaretinden memnunluk duyan vatandaşlar, sorunları ve hizmetlere ilişkin düşüncelerini vekillere iletmenin mutluluğunu yaşadılar.


Ziyaretlere Zeki Aygün ve Hasan Kandaz ile birlikte,, İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, İl Yöneticileri Zeki Özüer, Orhan Arıkan,Osman Özgenç, İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Yazıcı,Hasan Tabay , Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Yardımcısı Zafer Arat, Kartepe Belediye Meclis üyeleri Yusuf Özdemir, Musa Demirtaş, Kartepe İlçe Yöneticileri Ahmet Atlı, Tülay Selçuk ,Aziz Aydın ,Niyazi Aydın ,Şemistan Şubaşı,Özcan Aktoprak ,Mustafa Kocaman ,Veysel Pınar ,İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mete Aydın,İlçe Kadın Kollarına vekaleten Nebahat Kılıç ve çok sayıda partili eşlik etti.

07 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR