Yıldırım: Karalama yapanın üstü çizilecek!

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, aday adaylarını karalayan başka aday adayları olursa üstünün çizileceğini söylediCHP İzmit İlçe Başkanı Selman...

BÜYÜT
CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, aday adaylarını karalayan başka aday adayları olursa üstünün çizileceğini söyledi

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım haftalık basın açıklamasını ilçe binasında gerçekleştirdi. Yıldırım, imar planlarını ele alırken gerçekleşen durumların hakkaniyetli olmadığının da altını çizdi.
Aday adaylığı açıklama sürecinin devam ettiğini ve Cuma günü saat 18.00’da İzmit Belediyesi aday adayı Sefa Sirmen’in adaylık açıklaması yapacak olduğunu bildiren Selman Yıldırım, aday adaylarından Bozkurt Uslu ve Ertuğrul Akalın’ın adaylık açıklaması yapmayacaklarını kendisine ilettiklerini söyledi.

ADAYLARLA GÖRÜŞÜLECEK

Değerlendirme komisyonu oluşturacaklarının da bilgisini veren Yıldırım, “Gökhan Ercan, Ercan Umutlu, Engin Özcan, Kemal Atacengiz, Filiz Özaydın, Mehmet Ümit Küçükkaya komisyonda görev yapacak olan arkadaşlarımız süreçle ilgili aday adaylarıyla görüşüp parti ve adaylık konusuyla ilgili düşünceleri alacaklar. Böylelikle ciddi bir veri olacak elimizde. Kimseyi atlamadan herkesten faydalanmak istiyoruz” dedi.

“7 BİN 402 ÜYEMİZ VAR”

Aday adaylığı seçimlerinde 30 Haziran 2013’e kadar CHP’ye üye olmuş kişilerin oy kullanabileceğini söyleyen Yıldırım, sayının henüz belli olmadığını fakat yaklaşık 7 bin 402 üyenin olabileceğini ifade etti. Aday adaylarını karalayan başka aday adayları olursa da Genel Merkeze isimlerinin verileceğini açıklayan Yıldırım, “Genel başkanımızın ‘karalayan kim olursa olsun üzerini ben kendim çizeceğim’ diye talimat verdi. Biz de böyle bir durum gelişirse genel merkeze bildireceğiz” dedi.

“İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ”

İmar planları ile ilgili plan değişikliği ve menfaat sağlama durumuyla karşı karşıya olunduğunu söyleyen Yıldırım, “Kandıra yolu üzerinde İzaydaş sapağı ile Miniköşk’e kadar imar planı yapıldı. İmar planından önce yerlerin yüzde 80’i el değiştirdi” diyerek vatandaşın arka bölgelerde olan yerlerinin yola doğru kaydırıldığını söyledi. İmarı bekleyen çoğu kişinin mağdur olduğunu da ifade eden Yıldırım, bölgeye akaryakıt istasyonu yapıldığını söyledi.

“VATANDAŞTAN BEDEL ALINDI”

Yıldırım, “Cepheleri geniş olanlar daraltıldı. İzmit Belediyesi bunu alışkanlık haline getirdi. Şehir planlaması ve hakkaniyet açısından uygun değil. Vatandaştan bedel alınarak yapıldı fakat işe şahıslar karıştı. Kamu adına bu planlamayı yapıyorlar. Bu kadar sıklıkta benzin istasyonu verilmesini şık bulmuyorum” dedi. Yıldırım son olarak bu durumun hırsızlıktan daha ağır bir suç durum olduğunu söyledi.

25 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR