Demir: AKP nihayet doğru yolu buldu ama...

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi  ve aynı zamanda MHP Tunceli Milletvekili Aday Adayı Emre Denizbilgini ve MHP Kocaeli Milletvekili...

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi  ve aynı zamanda MHP Tunceli Milletvekili Aday Adayı Emre Denizbilgini ve MHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Gökmen Türengül, Türk Ocaklarında düzenlenen program ile bir araya geldiler. Programa MHP Tunceli Milletvekili Aday Adayı Hıdır Budak, TÜRKAV Şube Başkanı Suat Yüksel, 25. dönem MHP Milletvekili adayı Süleyman Pekin, Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, MHP İzmit İlçe Kadın kolları eski Başkanı Serpil Ertekin ve bazı MHP Milletvekili aday adayları katıldı.

 

AKP NİHAYET HATASINI ANLADI

İlk olarak konuşan Türk Ocağı Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, AKP'nin 6 yıldır yanlış politikasından nihayet vazgeçtiğini ancak terörle mücadelede bu seferde yanlış bir yöntemle hareket ettiğini söyleyerek, “AKP 6 yıl boyunca açılım diye bir gayretin içine girdi. Şimdi bir takım gerçekleri görünce bir şeyler yapmaya çalışıyor ancak yanlış yöntem kullanıyor. Terörle Mücadele sadece sokakta taş atanlarla mücadele ederek değil, asıl emri verenler ile mücadele edilmelidir” dedi.

 

ALBAY VERDİK AMA BİR ALBAY ALAMADIK

Üst düzey asker şehit verdiğimizi hatırlatan Demir, “Bir şehit verilmesinin ardından bilmem kaç tane terörist öldürüldü diyerek acıyı soğutmaya çalışıyorlar. Ancak bu acıyı dindirmez. Biz albay şehit verdik ancak teröristlerden bir albay alamadık. Karayılan hala yaşıyor. Birileri okulların açılmasını bekliyorlar. Üniversiteye sadece militanlık yapmak için gelen öğrenciler var. Bizim ülkemiz bir terörist grubunun bölemeyeceği kadar büyük bir devlettir. Bunu örgüt yöneticileri de ülkeyi yönetenler de bilmek zorundadır. Türk ve Kürt kardeşliği siyasette alet edilemeyecek kadar önemlidir” dedi.

 

TÜRKİYE SARSILMAZ BİR ÜLKEDİR

Türkiye'nin sarsılmaz bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Yücel Alpay Demir, “Türkiye Cumhuriyeti Atatürk'ün kurduğu sarsılmaz bir yapıya sahiptir. Herkesin bunu çok iyi bilmesi gerekir. Biz hala terör sorunun kolluk kuvveti ile çözüleceğini düşünüyoruz. Terörle mücadele sadece sokaktakilerle mücadele etme ile olmaz. Asıl emri verenler ile ve ekonomik kaynakları ile mücadele etmek gerekmektedir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

ÜLKÜCÜLER SAHAYA İNERSE...

Demir'in ardından konuşan Kocaeli Milletvekili aday adayı Gökmen Türengül yaptığı konuşmada AKP iktidarına yüklenerek şöyle konuştu: “Bu seçimler ülkemiz için en zor seçimler olacak. 13 yıldır AKP iktidarı çıkmaza girmiş ve varlığını devam ettirmek için her türlü şeyi yapan bir iktidar haline dönmüştür.  Çözüm süreci ile milletimizin bin yıllık kardeşliği bozulmaya başlamıştır. Ama şunu iyi bilmelidirler ki bin yıllık kardeşlik bozulmaz. Bu kahpe zihniyet şunu bilmelidirler ki ülkücüler saha henüz inmedi. Eğer iner ise PKK toprak altına girecektir.  Bu anlamda 1 Kasım seçimleri bir var olma mücadelesinin verileceği bir seçim olacaktır”

 

DEVLET HATA YAPMAZ

AKP iktidarının sürekli hatalar yaptığını söyleyen Türengül, "1 Kasım ne mutlu Türküm diyene anlayışının devam etme seçimidir. Anadolu topraklarına sahip çıkma seçimidir. Devletin hata yapma lüksü yoktur. Ancak AKP meclis kürsüsünden hataların paylaşmaktadırlar ve milletten özür dilemektedirler. Devlet yanlış yapamaz ve özür dileyemez. Paralel dediler, sonra PKK'ya yol verdiler şimdi yine aldandık dediler ve özür dilediler. Bu millet sana sormaz mı MHP olarak 13 yıldır bu yanlışları söylüyordu neden dinlemiyordun?  Ülkemizin MHP iktidarına ihtiyaç vardır ve milletin desteği alınarak iktidar olacaktır" dedi.  Türengül'ün ardından konuşan İlimizden Tunceli aday adayı olan Emre Denizbilgini de kendisine destek veren Türk Ocağına ve Ülkücü camiaya teşekkür etti.

 

TUNCELİ'DEN MİLLETVEKİLİ ÇIKARABİLİRİZ

Son olarak konuşan Tunceli'den ilimize gelen MHP Tunceli Milletvekili aday adayı Hıdır Budak ise, Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi Emre Denizbilgini'nin Tunceli'den adaylığının büyük oranda kesin olduğunu söyledi. Bundan sonraki süreçte de birlikte Tunceli'de siyaset yapacaklarını söyledi.  Budak ayrıca Tunceli'den milletvekili çıkarabileceklerini, bunun mümkün olabileceğini söyledi.

 

BİR MEHMETÇİK ETMEZ

Devletin terör örgütü ile yeterince mücadele etmediğini söyleyen Budak, "Devletin bugün yaptığı operasyonlar sadece devlete yapılan operasyonlara refleks olarak tepki vermesidir. Yani devlet kapsamlı olarak terörle mücadele etmemektedir. Hal böyle olunca onlarca şehit verdik. Sonra çıkıp şu kadar terörist öldürdük diyorlar. Siz beş yüz tane de terörist öldürseniz, beş bin tane de öldürseniz o öldürdükleriniz bir tane Mehmetçik etmez" dedi.

 

PKK HALKI TEHDİT EDİYOR

Budak ayrıca Tunceli'de PKK'nın sürekli tehdit ve şantajla zorla milletten oy aldığını söyleyerek, "Bizler orada MHP olarak rahat siyaset yapamıyoruz. PKK ve HDP halkın üzerinde baskı kuruyor. Bizim mahallelere ve köylere gitmemize engel olmaya çalışıyorlar. Ama bu seçimlerde ne yaparlarsa yapsınlar gece gündüz demeden çalışarak Tunceli'den bir milletvekili çıkaracağız" dedi. Muharrem İBRAHİMOĞLU

15 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR