Başkan Doğan, aşure etkinliklerinde

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Gültepe Yunus Emre Cem ve Kültürevi’nde düzenlenen aşure gününe katıldı.Muharrem ayında gerçekleşen Yas-ı Mat...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Gültepe Yunus Emre Cem ve Kültürevi’nde düzenlenen aşure gününe katıldı.
Muharrem ayında gerçekleşen Yas-ı Matem orucunun sona ermesi dolayısıyla Gültepe Yunus Emre Cem ve Kültür Evi’nde yapılan aşure gününe etkinliklerine katılan Başkan Doğan “Bu tür etkinlikler bizi biz yapan güzel geleneklerdir. Bu gelenekleri sürdürmek gerekir. Aşure, Türkiye’yi anlatması açısından önemlidir. Çünkü bizler de aşure gibi iç içe girmişiz. Bizi ayırmak isteyenlere bu tür etkinlikler en güzel cevaptır” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi ve Gültepe Cemevi’nin birlikte organize ettiği Kerbela Şehitlerini Anma ve Aşure Günü etkinliğinde katılımcılara aşure dağıtıldı. Programda Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Murat Karataş, Gültepe Yunus Emre Cemevi Başkanı Mehmet Bingöl, Alevi Dedesi Tacim Bakır ve vatandaşlar hazır bulundu.

DOĞAN, MECİDİYE’DE
Bu arada İzmit Belediye Başkanı Doğan, Mecidye Köyü’nde düzenlenen aşure günü etkinliklerine de katıldı. Köy muhtarı İdris Derin ve vatandaşlar, Başkan Doğan’a etkinliklerde kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür ettiler.

29 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR