Işık: Mart ayıyla beraber enflasyon düşecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ülke Tv'de Ankara Haber Müdürü Halis Gökgöz'ün canlı yayın konuğu oldu. Işık'ın gündeminde bugün açıkla...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ülke Tv'de Ankara Haber Müdürü Halis Gökgöz'ün canlı yayın konuğu oldu. Işık'ın gündeminde bugün açıklanan enflasyon rakamları vardı. Işık, rakamların geleceğe dair önemli işaretler verdiğini belirterek, Mart ayından itibaren, enflasyonda ciddi düşüş beklediğini söyledi.

 

BASKININ AZALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Işık şöyle devam etti; "Kanaatim, bugünkü rakamlar artık göreceğimiz en yüksek rakamlar. Mart ayı itibarıyla enflasyonda ciddi düşüş olacak, geçen yıl mart ayı ile bu yıl mart ayı arasında tahminim ciddi fark olacak. Çekirdek enflasyon da bu iyimserliği artırıyor. Enflasyon Marttan sonra inme trendine girecek bu trend merkez bankasının da elini rahatlatacak, çekingen davranmamasını sağlayacak. Şubatta gıda fiyatları baskı oluşturdu, dövizdeki yükselme de baskı oluşturdu. Mart ayıyla baskının azalacağını düşünüyorum”

 

MERKEZ BANKASINA UYARI

Merkez Bankası inanıyorum ki faizlerin indirilme noktasında daha cesur davranacak, Merkez Bankamız bağımsız kurum kararları kendi alacak ama üreticiyi koruyan yatırıma destek veren politikaları daha fazla gözetmesi ülke menfaatine diye düşünüyorum"

04 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR