Dursun: Şehir planlamasını rant uğruna uygulayamadık

Eğitimci Yavuz Dursun ve Şükran Dursun çiftinin kızı, Şehir Planlama uzmanı Nergis Dursun "Şehir Planlamanın Ülkemizdeki Yeri, Tarihi ve Önemi" konus...

Eğitimci Yavuz Dursun ve Şükran Dursun çiftinin kızı, Şehir Planlama uzmanı Nergis Dursun "Şehir Planlamanın Ülkemizdeki Yeri, Tarihi ve Önemi" konusunda sunum yaptı. Nergis Dursun Türkiye’nin en önemli problemlerinden biri olan kötü şehirleşmemizin tarihsel gelişimini ve ranta kurban ediliş hikayesini anlattı.


“GEÇ BAŞLADIK”

Dursun, “Şehir planlamasına geç başladık, başladıktan sonra da çoğunlukla rant uğruna uygulamadık. Bütün bunların sonucunda ikinci evimiz olan şehirlerimiz insanlarımızın ruh ve beden sağlığını olumsuz etkileyen birer çevreye dönüştü” dedi. Dünyada başarılı şehirleşme örneklerini resimleriyle örnekleyen Dursun uzman planlamacıların yaptığı planların harfiyen uygulanması halinde şehirleşme açısından iyiye gidebileceğimizi söyledi.

 

GENÇLER KÜRSÜDE

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez “30. Şeref yılını idrak eden Ocağımızın faaliyetleri arasında en çok önem verdiğimiz “Söz Sırası Gençlerde” programımız. Şimdiye kadar Üniversitede okuyan veya yakın geçmişte mezun olup iş hayatına yeni başlayan 75 gencimizle bu programı yaptık. Gençlerimiz çok başarılı sunumlar yaptılar. Hem özgüvenlerini geliştirdiler ve hem de onlardan önemli bilgiler öğrendik. Biz geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi  kürsülerde görmekten mutlu oluyoruz” dedi.


BARIŞ SUNUCULUK YAPTI

Antik Barış Oteli toplantı salonunda gerçekleşen ve sunuculuğunu Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkan Yardımcısı Cemal Barış’ın yaptığı programa yoğun katılım oldu. Nergis Dursun’un ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları ile Kocaeli Aydınlar Ocağı üye ve gönül dostları, STK temsilcileri katıldı.


TOPLANTIYA KATILANLAR

Oğuz Boyları Konfederasyonu Başkanı Mehmet Özer, Harita Müh. E. Belediye Başkanı Ali Kahraman, Faruk Demirhan, Sağlık Memuru Eyüp Altındağ, Nedim Aktürk, Kocaeli Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı İsmail Çevikel, Birleşik Emekliler Derneği (BEDE) Şb. Başkanı Alp Timincioğlu,  Mehmet Burak Diker, Kimya Y. Mühendisi Mustafa Görgün, Hüseyin Bayrak, İsmail Çevikel, E. Bürokrat İlhan Özsoy, Eğitimci Yavuz Dursun, Şükran Dursun, Teknisyen İdris Türkten, İşletmeci A. Buğrahan Sönmez, Öğrenci Malhun Curciali, Mevlüt Belen, Tüpraş E. İK Müdürü Fevzi Eldemir, Posoflular Derneği Başkanı Hamit Akbulut, E. Bürokrat Musa Ordu, Reyhan Ordu, Selçuklu Düşünce Grubu Başkanı Feyzullah Divli, Sigortacı Sezin Türkkal, Sıdıka Altındağ, Alp Timincioğlu, Öğretmen Tufan Kayalar, Öğretmen Tayfun Dumlu, Öğretmen Çetin Arslan ve çok sayıda misafir katıldı.

13 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR