Galibiyetin şifreleri çözülüyor

Teknik Direktör Ergun Ortakcı'nın orta sahayı kalabalık tutarak oyunun insiyatifini 90 dakika elinde tuttuğu Kocaelispor'da, Gebzesporlu futbolcuları...

Teknik Direktör Ergun Ortakcı'nın orta sahayı kalabalık tutarak oyunun insiyatifini 90 dakika elinde tuttuğu Kocaelispor'da, Gebzesporlu futbolcuların aşırı şartlanması da rakip takımın maç konsantrasyonunu olumsuz etkileyen konuların başında yer alıyordu.

 

RESMEN CAN ÇEKİŞTİ

Ancak galibiyetin altında yatan farklı bir parametre dikkat çekecek türdendi. Kendisine ait olan KEV Tesisleri'nde -Her nedense- antrenman yapmayan Yeşil Siyahlar yaklaşık 3 aydır (6.11.2015'ten beri) Vin-San Tesisleri'ni mesken tuttu. Antrenmanlarını burada sürdüren Kocaelispor'da futbolcular adeta ağır zeminde mücadele etti.

 

O ZEMİN İŞİMİZE GELDİ

Gebzespor karşısında yere daha sağlam basan ve rakiplerinin sürekli kayarak pozisyonunu kaybettiği mücadele esnasında giydiği çivili kramponları ile daha da dik duran futbolcular, zor geçeceği düşünülen maçı -Vin-San artısı- ile kolaya çevirdi. Tarlayı andıran balçık zemine sahip olduğu için eleştirilen Vin-San Tesisleri'nde yapılan antrenmanlar, Gebzespor maçında Kocaelispor'un işine geldi.

25 Ocak 2016 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR