13 Nolu Kooperatifte Öztürk güven tazeledi

S.S. 13 Nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin dün gerçekleşen olağan kongresinden mevcut başkan Hasan Öztürk yeniden başkan seçildiGeçen yıl o...

BÜYÜT

S.S. 13 Nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin dün gerçekleşen olağan kongresinden mevcut başkan Hasan Öztürk yeniden başkan seçildi

Geçen yıl olağanüstü kongre yapan S.S. 13 Nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin dün olağan kongresi Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mevcut başkan Hasan Öztürk’ün tek liste ile girdiği seçimde oy birliği ile tekrar başkan seçildi. Kongrede oy birliği ile alınan kararlarla aidat 230 TL’ye ve üye sayısı 178’e çıkartıldı.

AİDAT KONUŞULDU
144 üyesi bulunan kooperatifin kongrede divan başkanlığını Zeki Ayvazoğlu yaparken, katipliğini ise Muammer Yiğit ve Kemal Ata yaptı. Bir dakikalık saygı duruşlu ile başlayan kongrede divan üyeleri tarafından faaliyetli, denetim raporu, gelir gider raporu ve bilanço raporu okunduktan sonra oy birliği ile kabul edildi. Aidat ve üye sayıları ile ilgili konuşma yapan başkan Hasan Öztürk “Kooperatifimizdeki üye aidatımız aylık 180 TL idi, ama yapılan hesaplarda giderlerle beraber şuanda toplanan para 29 bin lira ” dedi.

AİDAT İÇİN KARAR 230 TL
Kooperatif olarak tam giderlerinin 29 bin olduğunu ve bunun içinde yönetim kurulunun huzur hakkının olmadığını belirten Öztürk, “Aidatlar 230 TL olacak. Hiç yönetim olarak maaş almasak bile bu işi götürme şansımız yok. Bugüne kadar KDV ödemiyorduk ama artık aylık 6 bin ödeme zorunluluğumuz var. Bunu düşürdüğümüzde en askeri 240-250 aidat almamız gerekiyor, bunu için kılı kırk yararak bir hesap çıkardık. Bizim yaptığımız en son verilerle birlikte 230 TL üzerinden yaptığımızda 36 bin 700 TL yapıyor” dedi.

ÜYE SAYISI ARTACAK
Öztürk, aidatla giderlerinin 34 bin TL olduğunu, kasalarında ise kalan 1 liraya da 1,5 lira olduğunu kaydetti. Öztürk, “Bizim tüm üyelerimiz kuruşu kuruşa bize gelip hesap sorabilir, en doğal hakkıdır. Herkes bundan sonra fatura üzerinden fatura düzenleyecek ve bunu gider olarak gösterebilecek. Bu kararların tamamı 168 araç için geçerli” dedi. Üye sayısının 178’e çıkarılmasını isteyen Öztürk, “178 üyeyi tamamladığımızda bu sayı tamam olacak ve ismimizi değiştirerek Minibüsçüler ve Otobüsçüler ismiyle değişeceğiz. Biz iki araç alacağız. Bu araçları da ya 5 Nolu ya da 13 Nolu hattan almak zorundayız” dedi.

YÖNETİM KURULU –
Hasan Öztürk (başkan), Oktay Ata, Salim Sefertaş, İsa Can, Altan Karakadılar, Niyazi Yağız, Musa Özel, Metin Yiğit ve Burhan Soydaş.
DENETİM -Hüseyin Macit, Mustafa Emek ve Eyüp Çakar.

03 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR