Sağlıklı yaşam için kilolardan kurtulun

        Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından bir yıldır devam eden Obeziteyle Mücadele Hareketli Sağlıklı Yaşa...

BÜYÜT

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından bir yıldır devam eden Obeziteyle Mücadele Hareketli Sağlıklı Yaşam Projesi kapsamında 4 aydır Seka Sporcu Eğitim Merkezi ve Yahya Kaptan Şehir Polis Recep Topaloğlu Spor Merkezi’nde sağlıklı kalmak ve kilo vermek için spor yapan 380 bayanın eğitim programı sona erdi.

 

NERMİN TOL DA KATILDI

Dönem sonu düzenlenen etkinlik Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol ve Sağlık İşleri Şube Müdürü Dr. Yılmaz Oktay’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Türkiye’ye örnek olan proje kapsamında sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanan ve spor yapma alışkanlığı kazanarak kilo veren bayanları tebrik eden Tol, katılımcıları kutladı.

 

BESLENME ALIŞKANLIĞI

Kocaeli Üniversitesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, KO-MEK, Kağıtspor ve Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü’nün destek verdiği projeye katılmadan önce bayanlar sağlık taramasından geçerek programa kabul edildi. Periyodik olarak vücut ölçümleri ve analizleri alınan bayanlar, 4 aylık sürede sağlıklı beslenme ve spor yapma alışkanlığı kazandı.

 

SPOR YAPTILAR

20-60 yaş arası ev hanımlarına yönelik olarak obeziteyle mücadele amacıyla oluşturulan proje kapsamında bayanlar; plates, aerobik ve step yaptı. Sağlıklı beslenme ve sporun sağlığa etkileriyle ilgili eğitim alan bayanlar, hayat boyu sürdürülecek yaşam biçimlerini şekillendiren sağlıklı yaşamak için ‘sağlıklı beslenme ve spor yapma alışkanlığı’ kazandı.

 

4 AYDA 30 KİLO VERDİ

2014 bahar döneminde 4 ay gibi bir sürede 30 kilo 700 gr veren 36 yaşındaki ev hanımı Sevgi Gülfidan, Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlenen Obeziteyle Mücadele Hareketli Sağlıklı Yaşam Projesi için teşekkür etti. Sağlıklı yaşam hareketiyle kilolara veda eden Gülfidan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol’ün elinden çiçek aldı. Program sonunda katılımcı bayanlar toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

15 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR