Kartepe’de 2 kaçak baz istasyonu devre dışı bırakıldı

Kartepe ilçesinde bir GSM operatörüne bağlı iki baz istasyonu ve kabininin imar mevzuatına aykırı yapıldığını tespit edildi. Kartepe Belediyesi Yapı...

Kartepe ilçesinde bir GSM operatörüne bağlı iki baz istasyonu ve kabininin imar mevzuatına aykırı yapıldığını tespit edildi. Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de yasal süreç çerçevesinde söz konusu iki baz istasyonu ve kabinin yıkımlarını yaptırdı.

 

MÜLKİYET SAHİBİNİN İZNİ OLMADAN

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Ertuğrulgazi Mahallesinde bir işyeri binasının çatı katında mülkiyet sahibinin izni olmadan kaçak yapıldığını tespit etti. Ekipler ayrıca İbrikdere Mahallesinde bulunan Selimiye Camii bahçesinde ruhsatsız baz istasyonu ve kabini olduğunu da tespit etti.

 

YIKIM KARARI ALINDI

Belediye ekipleri 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 32. maddesi gereğince Belediye Encümeni kararına istinaden yıkım kararı aldı. Yasal süreç çerçevesinde ekipler Bölge İdare Mahkemesi kararı doğrultusunda baz istasyonları ve kabinlerini bulunduğu yerden kaldırdı.

29 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR