Hedefime çok çalışarak ulaştım

        Kocaeli’de, Özel Erkul Eğitim Kurumları bünyesindeki Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi ile FEM Dershanesi öğrencileri, Lisans Yerleştir...

 

 

 

 

Kocaeli’de, Özel Erkul Eğitim Kurumları bünyesindeki Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi ile FEM Dershanesi öğrencileri, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’de yine büyük başarı sağladı.

 

Lise ve dershane öğrencilerinden Yakup Enes Durak da YTM-3 dalında Türkiye 14’üncüsü, Kocaeli birincisi olarak haklı bir gurur yakaladı. Yakup Enes Durak’la gerçekleştirdiğimiz söyleşide kendisi bizlere başarısının sırlarından bahsetti.

 

 

HOCALARIMIZ FEDAKARLIK GÖSTERDİ

 

Başarını neye borçlusun?

 

Başarımı, okul ve dershane birlikteliğine borçluyum. Sene boyunca dershanemiz bünyesinde bulunan yurtta kalma şansım oldu. Bu sayede ilgimizi çekecek başka şeylerden uzak kalarak sadece sınava yöneldim. Okulumuzun yurdunda her türlü imkan olması bizi olumlu yönde etkiledi. Hocalarımızın desteği ve fedakarlığı da büyük bir etken. Sabah akşam yanımızda olan hocalarımız, bizleri iyi bir şekilde yönlendirerek sınava hazırladı.

 

Günde ne kadar çalışıyordun?

 

Okulum saat 4’te bittikten sonra 5 gibi yurda gelip saat 5’ten 12’ye kadar çalışıyordum. Genelde test çözdüm. Dershanenin tüm imkanlarını kullanamaya çalıştım. Tüm deneme sınavlarına da katıldı. Başarı düzenli ve verimli çalışmaktan geçiyor.

 

 

İLK TERCİH HUKUK FAKÜLTESİ

 

Tercihini hangi bölümden ve üniversiteden yana kullanacaksın?

 

7 Temmuz Pazartesi günü itibariyle tercihlerimi yapacağım. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi de ilk tercihim olacak.

 

Hedefine ulaştığını düşünüyor musun?

 

Evet, hedefime ulaştım. Çünkü sene başından beri hocalarıma bu bölümü istediğimi söylüyordum.

 

 

YURT ORTAMI OLUŞTURULMALI

 

Hedefin hep bu bölümden yana mıydı?

 

Açıkçası hukuk okumaya geçen yıl karar verdim. TM’nin yanı sıra ailemin gönlünde sayısal bölüm okuyarak mühendis ve doktor olmam vardı. Ama şartlar bunu getirdi ve şimdi aldığım bu puanım ve tercih edeceğim bölümümden çok memnunuz.

 

Gelece yıl sınava girecek öğrencilere, arkadaşlarına ne tavsiye edersin?

 

Başarı elde etmek isteyen öğrenciler öncelikle kendilerine uygun bir yurt ortamı oluşturmalılar. Yut ortamı yanı sıra etütler çok önemli. Hocalarımız saate bakmaksızın bizlerle hep yakından ilgilendiler. Bu da başarıda büyük bir etken. Arkadaş ortamı da önemli. 

06 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR