Dr. Balaban hergün hayat kurtarıyor

  Akademi Hastanesi’nde görev yapan Kardiyolog Uzm. Dr. Yakup Balaban hergün 5-6 hastaya hayat veriyor ve dertlere derman oluyor. 2011 yılında Akademi...

 

Akademi Hastanesi’nde görev yapan Kardiyolog Uzm. Dr. Yakup Balaban hergün 5-6 hastaya hayat veriyor ve dertlere derman oluyor. 2011 yılında Akademi Hastanesin de göreve başlayan Balaban, Akademi Hastanesi’nde 24 saat boyunca kalp krizlerinde acil anjiyo yapıyor. Kalp krizi geçiren hastalar, Akademi Hastanesi’nde Dr. Balaban’ın elinde hayat buluyor.

 

UZMAN DOKTOR VE UZMAN EKİP

Uzm. Dr. Yakup Balaban ve ekibi eşliğinde normal anjiyonun yanı sıra Radial Anjiyo adı verilen el bilek damarından anjiyo uygulaması da hastanede yapılıyor. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Yakup Balaban’a hastanede ekip olarak anjio hemşiresi Melike Dirik, sekreter Suphiye Karaca, yardımcı personel Funda Karaduman, Anjio teknikeri Cumhur Demir ve Mustafa Binici eşlik ediyor. Dün Kocaeli gazetesi İnternet editörlerinden Adnan Ağırkaya’nın annesine ikinci kez stent takıldı. İki damarı tıkalı olan ve acilen Akademi hastanesine kaldırılan Halime Ağırkaya yine acilen stent takılarak yoğun bakıma alındı. Takılan stent ile kendine gelen Halime Ağırkaya durumunun iyi olduğu bildirildi. Dr. Balaban’a yaptığı başarılı operasyonlardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor ve görevinde başarılar diliyoruz.

YAKUP BALABAN KİMDİR?

1968 Bolu Gerede doğumlu olan Balaban, ilkokul, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1986 yılında İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne başladı ve 1992 yılında mezun oldu. 2002 yılında Düzce Tıp Fakültesi Kardiyoloji bölümünde uzmanlık eğitimine başlayan Balaban, asistanlık eğitimi süresince mevcut kardiyoloji eğitimine ek olarak, pediatrik ekokardiyografi ve eriskin kongenital alanlarında ekokardiyografi eğitim ve uygulamalarında bulundu. Son olarak Akademi Hastanesi’nde görev yapan Balaban evli 2 kız 1 erkek 3 çocuk sahibi. Ayrıca Balaban’ın yurt içi ve yurt dışı toplam 10 adet yayını bulunuyor.

28 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR