MHP, AKP’yi EGS ile vuracak

MHP İzmit İlçe Teşkilatı önceki akşam il binasında Etkili Sandık Gönüllüsü eğitiminden geçti. İl başkanı Aydın Ünlü, eski milletvekili Kemal Köse, İz...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Teşkilatı önceki akşam il binasında Etkili Sandık Gönüllüsü eğitiminden geçti. İl başkanı Aydın Ünlü, eski milletvekili Kemal Köse, İzmit ilçe başkanı Kaan Dilmen, İzmit ilçe yöneticileri ve mahalle başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Aydın Ünlü, MHP’nin AKP’yi geçmesinin tek koşulunun Etkili Sandık Gönüllü çalışması olduğunu ifade etti. Slayt gösterisi eşliğinde ESG’lerin görevlerini anlatan Ünlü, “Herkes ev ödevini iyi yaparsa buradan en az 5 milletvekili çıkarırız” dedi.


HER ÜLKÜCÜNÜN GÖREVİ

İlçe başkanı Kaan Dilmen ise bir önceki dönemde ESG çalışmasını İzmit’in her mahallesinde yapamadıkları halde oy oranlarını artırdıklarına dikkat çekerek, “Tüm ülkücüler ESG’nin önemini kavramalı. Her sandık için belirlenen gönüllü, ailesi, arkadaşları ve yakın çevresiyle birlikte sandığından MHP’nin birinci parti çıkması için elinden geleni yapmalı” dedi. Yaklaşık 1 saat süren ve soru cevap şeklinde geçen toplantı son derece verimli olurken, 1 Şubat tarihi itibariyle mahallelerde ESG çalışmalarının başlayacağı açıklandı.

 

ESG Nedir?

ESG, Kocaeli teşkilatında pilot olarak uygulanan bir çalışma sistemi. Bu sistem, sandık müşahidi ya da sandık görevlisi tanımının çok dışında bir kavram. Her sandık için en az bir Etkili Sandık Gönüllüsü’nün belirleneceği sistemde, belirlenen ESG’ye sandığında oy kullanacak kişilerin bilgileri seçimlerden aylar önce veriliyor. Sandık gönüllüsü ise seçimlere kadar mahallesinde ailesi, akrabaları, arkadaş çevresiyle birlikte seçmenlere ulaşarak MHP adına oy istiyor. 2015 seçimlerinde il genelinde 782 sandık kurulması bekleniyor. MHP İl Teşkilatı, her sandık için en az bir sandık gönüllüsü belirlemek için çalışmalara başladı.

14 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR