KO-MEK’ten Muş’lu öğrencilere yardım

KO-MEK Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler, Muş’un Bulanık ilçesine kırtasiye malzemesi gönderdi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni...

BÜYÜT

KO-MEK Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler, Muş’un Bulanık ilçesine kırtasiye malzemesi gönderdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinden kısa adı KOMEK olan Meslek ve Sanat Edinme Kursları meslek eğitimlerinin yanı sıra sosyal faaliyetleri de yerine getiriyor. Son olarak Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler, Muş’taki bir ilköğretim Okuluna örnek bir davranış sergileyerek malzeme yardımı yaptı.

İHTİYAÇLAR BELİRLENDİ
Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezinde görev yapan Eğitici Annelik Usta Öğreticisi Hikmet Çelik ve İngilizce Usta Öğreticisi Sena Sun Muş’un Bulanık ilçesindeki Fatih İlköğretim Okulu öğretmenleriyle irtibat geçti. Muş’taki öğretmenlerin bilgisi dahilinde ihtiyaç duyulan malzemeler belirlendi ve Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezinde eğitim alan kursiyerler tarafından bir kampanya başlatıldı.

İHTİYACA GÖRE TOPLANDI
Yardım yapılacak okula kırtasiye malzemeleri, ansiklopediler, hikâye kitapları, kalemler, boyama kitapları ve bunun gibi bir ilköğretim kurumunda ihtiyaç duyulan malzemeler toplandı ve kargo ile gönderildi. Kursiyerler, imkânları bulunmayan çocuklara yardım etmekten duydukları memnuniyetleri ifade ettiler. Toplanan malzemeler kargo ile Muş’a gönderildi. KO-MEK yöneticileri bu tür yardımların sürekli olarak devam edeceğini kaydettiler.

18 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR