Bayramoğlu esnafı Milletvekili Kaplan’a dert yandı

Esnafları yerinde ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan konu ile ilgili bilgi aldı. Bayramoğlu Kiraz Sokak’da faaliyet gösteren...

Esnafları yerinde ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan konu ile ilgili bilgi aldı.

Bayramoğlu Kiraz Sokak’da faaliyet gösteren Bahçe Restaurant, Limon Cafe, Ada Balık Restoranı, Çıtacılar Köfte Salonu işletmecileri, Bayramoğlu’nun turistik bir bölge olduğunu ve bölgeye gelen müşterilerin alkol konusundaki taleplerini karşılayamadıklarını belirterek, yetkililerden bu konuda çözüm istediler.

Belediyeye defalarca müracaat etmelerine rağmen sonuç alamadıklarını belirten esnaflar, seçim öncesi kolaylık sağlanacağı sözü verilmesine rağmen daha sonra çözüm bulunmadığını ileri sürdüler.

 

TUZLA’DA VAR, BAYRAMOĞLU’NDA YOK

Restoran işletmeciliği yapan vatandaşlar, belediyeden 3 yıldır içki ruhsatı alamadıklarını belirterek, “Burada içki ruhsatı verilmiyor ancak yanı başımızda Eskihisar ve Tuzla’da veriliyor. Bu nasıl bir uygulama? Burası turistik bir bölge değil mi? Buraya tatile gelen müşterinin bu yöndeki taleplerini karşılayamıyoruz. Biz aile restoranı işletiyoruz, çevreye bir zararımız yok” diye konuştular.

 

POLİS MÜŞTERİLERİN KİMLİĞİNİ TOPLUYOR

Emniyet yetkililerinin de yıldırmak için restorana gelen müşterilerin kimliklerini toplayıp GBT kontrolleri yaptığını ileri süren esnaflar, bu uygulamayı da kınadılar. Emniyet yetkililerinin kontrollerinin yanı sıra ağır para cezalarıyla iyice zor durumda kaldıklarını dile getiren esnaflar, bu duruma çözüm bulunmasını istediler.

 

KAPLAN, KONUYU ARAŞTIRACAK

Bayramoğlu’nun nezih bir bölge olduğunu söyleyen CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, “Burası Darıca’nın en önemli turistik bölgesi. Ülke çapında tanınan Bayramoğlu’nda yaşananlar ise oldukça vahim. Buranın esnafına sahip çıkılmalı. Bayramoğlu turistik bir yerdir ve bu dokusu da daima korunmalı. Elimizden geldiği kadar bu konunun takipçisi olacağız” diye konuştu. Kaplan’ın esnaf ziyaretine CHP Darıca Belediyesi meclis üyeleri Şinasi Serdar ve Musa Kovalık ile ilçe yönetici Cengiz Altun da eşlik etti.

12 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR