“Geçici belediye başkanlarını koltuklarından indireceğiz”

SP Kasım ayı İl Divan Kurulu toplantısı’nda konuşan SP İl Başkanı Ahmet Kul, Türkiye’nin değerlerini yavaş yavaş kaybetmiş olmasından üzüntü duyduğunu...

BÜYÜT

SP Kasım ayı İl Divan Kurulu toplantısı’nda konuşan SP İl Başkanı Ahmet Kul, Türkiye’nin değerlerini yavaş yavaş kaybetmiş olmasından üzüntü duyduğunu dile getiriken İl Başkanı Mehmet Aras, iddialı konuştu

Saadet Partisi(SP)Kasım ayı İl Divan Kurulu toplantısı, dün Başiskele’deki Karşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eski il ve ilçe başkanları ile üyelerin katıldığı toplantıda divan kurulunu SP İl Başkanı Ahmet Kul, İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka ve Abdülhamit Kahvecioğlu oluşturdu. Konuşma yapan il başkanı Ahmet Kul, gündemdeki yaşanan olaylara değinerek Türkiye’nin değerlerini kaybettiğini belirtti.

‘ÖTV, DEPREM VERGİSİYMİŞ’

İl başkanı Ahmet Kul, “Geçtiğimiz ay ki toplantıda ÖTV zamları ile ilgili demiştik ki deprem vergilerini kaldırın. Ama sonrasında bir açıklama yapıldı ki meğer ÖTV deprem vergisiymiş. Bunun için bir düzenlemenin gelmesi gerekiyor” dedi.

‘İŞGALLET TEDİRGİN EDİYOR’

Kul, İslam ülkelerinin yavaş yavaş işgal edildiğini belirterek, “İslam ülkelerinde yaşanan işgaller bizleri de tedirgin eder durumda. Bacılarımızın acı dolu mektupları elimize ulaşıyor. Binlerce milyonlarca insanlar öldürülmeye devam ediyor” dedi.

‘SIRA TÜRKİYE’YE GELECEK’

Kul, “NATO öldürülen sivil insanların yanlışlıkla öldürüldüğünü söylüyor. Bunu neden engelleyemiyorlar. Bunun yanında Suriye’de olaylar patlak veriyor. Biliyoruz ki PKK’nın arkasında da olan İsrail’in amacı büyük İsrail’i oluşturmak. Suriye, İran ve sonrasında Türkiye’ye sıra gelecek”.

‘ÇOCUKLARIMIZIN BEYNİ SAÇMA FİKİRLERLE OLDURULUYOR’
“Şimdi sağlıkta eğitimde yenilik yaptıklarını söylüyorlar. Ancak televizyonlarda görüyoruz her şey aynı. Çizgi filmlere bakıyoruz, geleceğimiz olan çocukların beyni cinsel unsurlarla ve saçma sapan fikirlerle dolduruluyor. Çocuklar agresif ve teröre yatkın bireyler olarak yetişiyor. Biz bunları değiştireceğimizi söylemiştik. Yine söylüyoruz manevi değerleri yüksek bir ülke olmak için çalışacağız” dedi.

SP’YE YENİ ÜYELER

Konuşmaların ardından SP Başiskele İlçe Gençlik Kolları’na Sercan Demircan, Sefa Mutlu Türkoğlu, Deniz Yıldırım ve Yunus Tahtacı üye oldu. Üye olan gençlere rozet takan eski il başkanı Mehmet Aras, salonu coşturarak, “Geçici belediye başkanlarını koltuklarından indireceğiz” dedi.

21 Kasım 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR