Kocaeli’den Erdoğan’a 400 bin lira bağış yapıldı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Çok çalıştıkları bir dönemd...

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Çok çalıştıkları bir dönemden geçtiklerini belirten Civelek, “Çok neşeli, başarılarımızı anlatacağımız bir toplantı yapacağız” dedi. Muhalefetin kaybettiğini kendilerinin ise kazanan olduğunu da dile getiren Civelek, “Millet muhalefetin çatısını uçurdu”  ifadesine yer verdi.


SONUCU BAŞTAN BELLİYDİ

Büyük bir zafer kazanarak muhalefetin göremeyeceği desteği aldıklarını belirten Mahmut Civelek, “Muhalefete tavsiyem mazeret üretmesinler. Toplama çıkarma yapmak yerine milletin gönlüne girmeyi öğrensinler. Çatının çatlamasıyla partiler kendisini aklamaya çalışıyorlar. Sonucu baştan belli olan bir seçimdi ve herkes Erdoğan kazanacak rehaveti içerisindeydi” dedi.


MUHALEFET ÇATI ALTINDA KALDI

Açık ve net bir sonucun ortaya çıktığını söyleyen Başkan Civelek, “Milletin bunların çatısını uçurdu. En geniş muhalefet bloğu çatı altında kaldı. Hezimeti Ekmel cevabını millet çok iyi verdi. Onlarla uğraşacak vaktim yok ama yeni Türkiye’yi anlamaya çalışsınlar. Sonuçlara onlar da sevinsin. Yüz yıllık parantez artık kapandı ve istiklal mücadelesi kapandı” ifadelerine yer verdi.


41 BİN KİŞİ BAĞIŞTA BULUNDU

Seçimlerin orantısız olduğunu söyleyen muhalefete gönderme yapan Civelek, “Evet seçimler orantısızdı. Kalabalık muhalefet karşısında Tayyip Erdoğan tekti çünkü. 14 Ağustos Perşembe günü temayül yoklaması için Ankara’da olacağız ve fikrilerimizi beyan edeceğiz. Seçim sürecinde ilimizden 41 bin kişi Ziraat Bankası’na bağışta bulundu. Toplam 400 bin civarında bir miktar yapıyor” dedi.


YERİNE GELECEK ÇOK ERDOĞAN VAR

27 Ağustos’ta partinin genel başkanının belirleneceğini hatırlatan Mahmut Civelek, “Lider seçimi yapılmayacak. Muhtar bile olamaz denen Tayyip Erdoğan şu an Cumhurbaşkanı. Muhalefet merak etmesin o gitse bile onun yerine gelecek çok Erdoğan var geride. Bu seçim sonuçları 2015 seçim sonuçlarının işaret fişeğidir. Şimdiden çalışmalara başladık” şeklinde konuştu.

12 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR