Bedensel engeli yıldırmadı 21 yaşında okuma öğrendi

21 yaşındaki bedensel engelli Dilek Cebeci, KO-MEK Dilovası Kurs Merkezi’nde okuma-yazma öğrenerek, en büyük özlemini gerçekleştirdi.Geçirdiği menenji...

BÜYÜT

21 yaşındaki bedensel engelli Dilek Cebeci, KO-MEK Dilovası Kurs Merkezi’nde okuma-yazma öğrenerek, en büyük özlemini gerçekleştirdi.

Geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle bedensel engelli olan 21 yaşındaki Dilek Cebeci de KO-MEK’le adeta yeniden hayat buldu. Dilovası Kurs Merkezi’nde okuma-yazma öğrenen Dilek Cebeci en büyük özlemini gerçekleştirmenin mutluğunu yaşıyor. Emekli sınıf öğretmeni Erol Öztürk tarafından verilen okuma-yazma kursuna katılan Dilek Cebeci, öğrendiği her kelimenin ardından sevincini öğretmeni ile paylaşıyor. Kursa annesinin yardımı ile gelen Dilek’in mutluluğu gözlerinden okunuyor. Zorlukla da olsa duygularını ifade eden Dilek, “Burada okumayı öğrendim. En büyük dileğim bir gün gördüklerimi okuyabilmekti. Bunu başardım” dedi.

HAYATA BAKIŞI DEĞİŞTİ
Dilek’in annesi Nezahat Cebeci de kızının KO-MEK ile hayata bakışının değiştiğini söyledi. Dilek’in her zaman okuma yazmayı öğrenmek istediğini belirten Nezahat Cebeci, “Kızım geçirdiği hastalık nedeniyle sürekli tedavi gördü. Bu nedenle eğitimi aksadı ama okuma yazmaya olan hevesi hiç geçmedi. Dilek’i KO-MEK’e getirdik ve burada hayalini gerçekleştirdi. Allah buradaki herkesten razı olsun, kızımın yüzünü güldürdüler” dedi. Dilek’in okuma yazma öğretmeni Erol Öztürk ise bir eğitmen olarak son derece mutlu olduğunu kaydetti. Öğrencisinin çok çalışkan olduğunu söyleyen Erol Öztürk, “Dilek’in okuduğunu görmek bir öğretmen olarak bana büyük mutluluk veriyor. O artık benim de kızım” dedi.

20 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR