MÜSİAD Gebze, Köşker'e konuk oldu

MÜSİAD Gebze Şubesi, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeni seçilen Ali Kurt önderliğinde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Penbegüllü, Eğiti...

BÜYÜT

MÜSİAD Gebze Şubesi, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeni seçilen Ali Kurt önderliğinde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Penbegüllü, Eğitim Komisyon Başkanı Ahmet Doğan Güler, Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Orhan Kahya, Sektör Kurulları Başkanı Şerif Ali Öztürk, Geçmiş dönem Başkanı, halihazırda Denetleme Kurulu üyesi Adnan Kurt, Gençlik Kurulu Başkanı Serkan Beyaz'dan oluşan heyet ile Köşker'i belediye başkanlığı makamında ziyaret etti.

 

MÜSİAD heyeti ile Köşker arasında kısa hal hatır sohbetinin ardından, Gebze Belediyesi’nin ve Gebze MÜSİAD'ın, Gebze'yi ileriye taşıyacak, bölge yaşayanının ve işverenlerinin ufkunu açacak çalışmaları ve organizasyonlarına değinildi. Başkan Köşker, kültür erozyonunun yaşandığı şu günlerde kültürümüze sahip çıkma, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması adına kültürel etkinliklere ağırlık verdiklerini ifade etti. Sosyal aktiviteler ile Gebze dışında ikametgâh eden işveren ve beyaz yakalı tabir edilen kesimi Gebze’ye getirmeye çalıştıklarını bunun Gebze çarşısına katkı sağlayacağını canlandıracağını dile getiren Köşker, kısmen başardıklarını acı olan Gebze halkının katılımının azlığından yakındı. Ciddi ücretler ödeyerek çok faydalı etkinlikleri Gebze halkına ücret talep etmeden sunduklarını bu noktada SİAD’larında üyelerini bu programlardan haberdar etmelerini katılım gerçekleştirmelerini beklediğini belirtti.

 

MÜSİAD Gebze Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kurt, birlikten kuvvet doğar sözüyle başlayarak, iş verenleri Gebze'ye entegre etmek için Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, Belediyesiyle, Ticaret Odasıyla bir bütün olmak gerektiğini, dirsek teması halinde hareket edilmeli dedi. MÜSİAD Gebze Şubesi olarak düzenledikleri program konularını işverenleri aydınlatıcı konular seçerek düzenlediklerini fakat her kesimin faydalanabileceği genel içerikte olduğunun altını çizerek, gündeme dair ekonomik sosyal içerikli yoğun organizasyonlar düzenlediklerini programlara katılım noktasında Köşker'in tespitlerine katıldığını bunu aşmanın yolunun güç birliği yapmaktan geçtiğini ifade etti. Üyelerin ve katılımcıların çok istifade ettiği bu etkinliklere ara vermeden devam edeceklerini belirterek her işverene ulaşmaya çalıştıklarını katılan işverenlerin etkinliklerden mutlaka istifade edeceklerinin altını çizerek, bölge protokolünü de etkinliklerde görmek istediklerini belirtti. Ali Kurt'un kendilerini ağırlamalarından, vakit ayırmalarından dolayı MÜSİAD heyeti adına Adnan Köşkere teşekkür etmesinin ardından ziyaret sonlandırıldı.

04 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR