Bahçeşehir, medeniyetler beşiği Mezopotamya’da!

Kocaeli Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencileri medeniyetler beşiği olarak bilinen Mezapotomya’ya gezi düz enlediMezopotamya’da sarı taşların rengiyle b...

BÜYÜT

Kocaeli Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencileri medeniyetler beşiği olarak bilinen Mezapotomya’ya gezi düz enledi
Mezopotamya’da sarı taşların rengiyle bütünleşen Mardin’le başlayan program, Peygamberler şehri Şanlıurfa ile devam ederek Doğu’nun Paris’i Gaziantep’le son buldu. Program, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gezilmesi gereken öncelikli yerleri kapsıyordu.

FOTOĞRAF ÇEKİLDİLER
Bunlar arasında Hasankeyf, Mardin’in taş evleri, Deyrü’l Zefaran Manastırı, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe, Harran, Balıklıgöl, Halfeti, Gaziantep Zeugma Müzesi yer almaktaydı. Rehber eşliğinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler ilgi ve heyecanla bol bol fotoğraf çekti.

YÖRESEL YEMEKLER
Ayrıca Urfa’da geleneksel hale gelen Sıra Gecesi düzenlendi. Sıra Gecesi’nin ardından öğrenci ve öğretmenlerimizin hep birlikte söylediği türküler ve şiirler dinlenmeğe değerdi. Yöreye özgü hediyelik eşyalar ve yiyecekler için Antep ve Urfa çarşıları gezildi. Yöresel yemekler büyük bir keyifle tadıldı. Kocaeli Bahçeşehir Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen, öğrencileri Rehber eşliğinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler ilgi ve heyecanla bol bol fotoğraf çekti. amacına uygun olarak tamamlandı.

28 Mayıs 2013 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR