Murat Kalender’in, Akbay sevgisi

Kalender, abim dediği Akbay’a ne kadar verdiği fotoğraflarla da görüldü. İlçe Başkanı Kalender Akbay’ın rahatsızlığı döneminde kaleme aldığı yazısını...

Kalender, abim dediği Akbay’a ne kadar verdiği fotoğraflarla da görüldü. İlçe Başkanı Kalender Akbay’ın rahatsızlığı döneminde kaleme aldığı yazısını yeninden paylaştı.

 

İŞTE KALENDER’İN PAYLAŞIMI;

“Çocukluk yıllarımızda mahallenin abisi hepimizin özendiği yaptığı her hareketi taklit ettiğimiz zahit abimiz. Onun gibi konuşmak onun kadar cesaretli olmak onun kadar güçlü olmak dayanıklı olmak için elimden geleni yapardım. Küçükken zahit abiyle konuşmak bile mutlu ederdi beni. Bana liseyi bitir diplomayı al fotokopisini şekerle karıştırıp yerim demişti, lise diplomasını aldığım gibi fotokopisini çekip karşısına dikilmiştim abi bu diplomam buda fotokopisi demiştim. Sahte olmasın lan dedikten sonra fotokopi olanı ısırmıştı gülerek sayemde lise mezunu oldun lan demişti. Üzerimizde o kadar çok emeği vardır ki inanın burada yazmakla bitmez.

 

Şu kadarını söyleyeyim sizde anlayın benim, arkadaşlarımın ve bizden küçük olan kardeşlerimizin birçok anında imzası vardır. Askere giderken otobüse kadar yanımızdan ayrılmazdı. Düğünlerimizde, cenazelerimizde hep onun izleri onun yaptıkları onun eksik kapatmaları. Şimdi sıra bizde. Eminim ki o benim için bu İzmit’i yakar ne yapar ne ederdi derdime çare olurdu. Bugün onun için ne yapabiliriz diye düşünüyorum. Beni tanıyan tanımayan herkesten rica ediyorum. Hatta herkese yalvarıyorum lütfen Yahya Kaptan Kızılay Kan Merkezine gidip Zahit Akbay adına tahlil yapılması için 3 tüp kan verin. Sizlerin yapacağı bu kan bağışı bir çok hayatın devamını sağlaya bilir. Bir can kurtara bilirsiniz”

26 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR