Kuşkan: Gebze adayı 1 Aralık’ta belirlenecek

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, yaptığı basın açıklamasında, Gebze Belediye Başkan adayının 1 Aralık’ta, Kandıra adayının ise Aralık ayının ilk haftasın...

BÜYÜTCHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, yaptığı basın açıklamasında, Gebze Belediye Başkan adayının 1 Aralık’ta, Kandıra adayının ise Aralık ayının ilk haftasında belirleneceğini söyledi.

CHP İl Yönetim Kurulu toplantısından önce il binasında basın açıklaması gerçekleştiren CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP’nin adaylarıyla ilgili parti içine yönelik çalışmalarının olduğunu, 12 ilçenin 10’unda CHP’nin bütün partilerden önce adaylarının önemli bir bölümünü demokratik yöntem olan eğilim yoklaması ile belirlediğini ifade etti. Bu sürecin devam ettiğinden söz eden Kuşkan, Gebze’deki eğilim yoklamasını kendilerinin gündeme alacağını söyledi. Kandıra ile ilgili il kurulunda görüşmeler yapılacağının da altını çizen Kuşkan, büyükşehirle ilgili çeşitli değerlendirmelerin olacağını, kurul üyelerinin de düşüncelerini alacaklarını söyledi.

“DERİNCE LİMANIYLA İLGİLİ GÖRÜŞÜLECEK”
Hafta sonu Derince limanıyla ilgili CHP ile görüşmek isteyen kurullar ve sendikalar olduğunu duyuran Kuşkan, “Onlarla ilgili görüşmelerimiz olacak” dedi. Kuşkan Kandıra adayının belirlenmesi hakkında “Kandıra’yı il ve ilçe yönetimi belirleyecek” şeklinde konuştu. Kuşkan, belediye meclis üyeleriyle ilgili durumun ön seçim kurulunda yer aldığını söyledi. İlçe ve genel merkezle görüşeceklerinin haberini veren Kuşkan, “Aralık ayı içerisinde belediye meclis üyelerimizin önemli çoğu belirleneceğini düşünüyorum” dedi.

MECLİS ÜYELERİNDE FERMUAR SİSTEMİ
“Meclis üyeliği için eğilim yoklaması yapılacak ama orada fermuar sistemi uygulanacak. Listeler oluşturulurken bir sıra ön seçimle bir sıra tercihe göre oluşturulacak” şeklinde konuşan Kuşkan, “Çok acele etmenize de gerek yok. 4 aydan fazla bir süre var. Şu anda bu süre varken CHP’nin büyükşehir ve 2 ilçe hariç belirlendi” dedi.

“CHP İŞİNİ HALETMİŞ DURUMDA”
Adayların belirlenmesi ile ilgili CHP’nin hemen hemen işini halletmiş durumda olduğunu ifade eden Kuşkan, “Bu nedenle Kocaeli’de ilk önce bu işi yapan CHP oldu. Demokratik bir şekilde yapıldığını biliyorsunuz. AKP’de, MHP’de önemli bir bölüm yok. CHP kadar süratli bir parti olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“SON YILLARDA EĞİTİM İÇLER ACISI”
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü tebrik eden Kuşkan, “Eğitimin içler acısı olduğunu son yıllarda görebiliyoruz. Çok kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Onların sıkıntılarını, ıstıraplarını, içinde yaşadıkları sorunları iyi bildiğimizi sanıyorum” dedi.

20 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR