Dilovası Belediye Meclis Mayıs Ayı Toplantısı yapıldı

Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Ali Toltar,  ilçenin kalkınması halkın refah ve huzuru için örnek bir belediyeciliği sergilediklerini sö...

BÜYÜT

Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Ali Toltar,  ilçenin kalkınması halkın refah ve huzuru için örnek bir belediyeciliği sergilediklerini söyleyerek şunları söyledi: Dilovası’nda önemli yatırım ve hizmetleri Ak Belediyecilik anlayışı ile ilçemize kazandırmaktayız. Bunların en sonuncusu hafta sonu açılışını yaptığımız Kültür Merkezi ile gösterdik.

 

Toltar konuşmasının devamında “Kültür merkezimiz, biz ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini artıracak, çocuklarımızın ve bizim gelişimimize katkı sağlayacak eğitimleri alabileceğimiz, dinlenebileceğimiz ve eğlenebileceğimiz imkânlara ve donanımları içinde barındırmaktadır. Kültür merkezimiz, kültürel değerlerimizin gelecek nesillere tanıtılması ve aktarılmasında önemli role sahip olacaktır. Ayrıca iş ve yaşam becerileri kazandırıp, meslek ve sanat eğitimi kurslarımızla bizlerin gelişimine katkıda bulunacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“Yine projelerimiz içinde olan Kapalı Pazar, Tır ve Kamyon Parkı yapımı ile ilgili çalışmalarımız hızla devam etmekte olup; çok yakında neticelendirerek halkımızın hizmetine sunacağız” diyen Başkan Toltar “Köseler Köyü’müz sınırları içinde olan ve ayrıca da projelerimizden TOKİ’nin ilçemizde temelini atacağı 915 adet konut yapımı ihale aşamasındadır. Toplu Konutla ilgili çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayıp Dilovası merkezine yakın yerlerde de yine Büyükşehir Belediyemizle birlikte alan tahsisi çalışmalarımız devam etmektedir.  Allah’ın izniyle çok yakında bu projemizde sizlerin hizmetinize sunulacaktır” şeklinde konuştu.

        

Belediye Başkanı Ali Toltar konuşmasının sonların “Yıllardan beridir acıların ve hüzünlerin hep yankılandığı Eynerce Deresi üzerinde bulunan Doğu Kavşağımız hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Dilovası Belediyemiz işbirliği ile çalışmalara başlanmıştır. Daha güvenilir daha modern, daha yaşanabilir bir Dilovası için bu projemizde yakın gelecekte hayat bulacaktır. Bunlara ilaveten birçok hizmet ve çalışmayı yine seçim beyannamemizde de halkımıza taahhüt ettiğimiz yatırım ve hizmetleri 2015 yılı içinde hayata geçirmenin huzurunu ve mutluluğun hep birlikte yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra meclis gündemine alınan maddeler tek tek okunarak oylamaları yapıldı. Belediye Başkanı Ali Toltar toplantı sonunda meclis üyelerine teşekkür ederek örnek bir meclis çalışmalarına hep beraber imza attıklarını söyledi.

06 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR